BLOG

Aranżacja okna, która będzie dostarczała więcej naturalnego światła

Jakie dekoracje okien należy zastosować, aby uzyskać jak najwięcej naturalnego światła.

Aranżacja okien to przyjemne ale niestety niezbyt proste zajęcie. Zagospodarowanie parapetu kwiatkami w doniczkach, czy powieszenie stylowej firanki nie wystarczy, by mówić o wystroju. Okno jest bardzo ważnym elementem dekoracyjnym w wystroju wnętrz, dlatego powinno się idealnie prezentować, nie ograniczając dostępu do naturalnego światła, które każdemu z nas jest niezwykle potrzebne.

Odpowiednie okna

Jeżeli zależy Ci na dużej ilości naturalnego światła, należy o tym pomyśleć już na etapie wyboru okien. Okno Quadro posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło, które w połączeniu z dużymi przeszkleniami świetnie doświetlą pomieszczenia naturalnym światłem. Ponadto, zastosowanie szyb o wysokim współczynniku Lt umożliwia przedostanie się do wnętrza więcej światła. Okno Quadro, dzięki prostej konstrukcji profila, oferuje szerokie możliwości w aranżacji wnętrz.

Firany i zasłony

Gdy już wybraliśmy typ okien, czas pomyśleć o aranżacji. Ważne, aby dekoracja okien była spójna z wystrojem wnętrza. Nie należy zasłaniać okien ciemnymi i grubymi zasłonami lub firankami, aby nie utrudniać dostępu światła słonecznego. Najlepszym wyjściem będzie zastosowanie delikatnych firanek w jasnym kolorze lub delikatnych zasłon upiętych z boku, aby w jak najmniejszym stopniu zasłaniały okno.

Jeżeli chodzi o parapet to nie należy przesadzać z jego dekoracją. Z pewnością wystarczy kwiat w stylowej doniczce. Większa ilość dekoracji również może być zastosowana ale ważne aby nie były za bardzo wysokie, żeby nie przysłaniały szyby.

Wiszące ozdoby

Wiszące ozdoby w oknie dają ciekawy efekt. Ważne aby były delikatne i nie zasłaniały pół okna, blokując dostęp naturalnego światła. Mogą to być wykonane własnoręcznie przez Ciebie uszyte ozdoby, niewielkie serduszka zawieszone na sznurku lub gotowe do kupienia wisząc literki albo ciekawy napis, które z pewnością znajdziesz w sklepach z artykułami do domu.

Aranżując wystrój okna należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, aby uzyskać jak najwięcej naturalnego światła.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi