BLOG

Aranżacja sypialni

W jaki sposób możemy wprowadzić do naszej sypialni spokój i harmonię, nie remontując mieszkania?

O aranżacji sypialni nie mówi się tak dużo, jak o innych pomieszczeniach np. salonie. Jednak sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tam odpoczywamy i regenerujemy się, by zacząć nowy dzień. Żeby tak było sypiania powinna być przytulna i przyjazna. W jaki sposób możemy wprowadzić do naszej sypialni spokój i harmonię, nie remontując mieszkania?

Łóżko

Nawet najlepsza aranżacja nie pozwoli wypocząć jeżeli będziemy mieli niewygodne łóżko. Przede wszystkim musimy skupić się na wyborze odpowiedniego materacu. Na rynku dostępne są piankowe, lateksowe i sprężynowe. Nieważne na jaki materiał się zdecydujemy, należy wziąć pod uwagę jego twardość. Dla osób z większą wagą oraz problemami z kręgosłupem zalecany jest twardszy materac. Źle dobrany materac może powodować problemy ze snem, a nawet schorzeń kręgosłupa. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materacu.

Kolory

Aby nasza sypialnia była przytulna istotne znacznie ma również kolor ścian. Kierując się obecnymi trendami warto postawić na kolory neutralne takie jak: biele, beże, lub odcienie brązu. Bardziej odważni decydują się na odcienie czerwieni, pomarańczowego, żółci, a nawet różu. Niektórzy twierdzą, że prywatność i przytulność wprowadzą kolory takie jak: stłumiony granat, czy odcienie zielonego. Wybierając kolor do sypialni musimy skupić się na własnych preferencjach i wybrać kolor jaki nas relaksuje.

Dodatki

W przytulnej sypialni nie może zabraknąć miękkich i puszystych tkanin np. poduszki i narzuty. Doskonałym rozwiązaniem będzie także zagłówek łóżka w przyjemnym obiciu. Dzięki temu będziemy mogli oprzeć się o niego, czytając ulubioną książkę. Miłym uczuciem będzie także wstawanie z łóżka gołymi stopami na miękki i puszysty dywanik. Doskonałym pomysłem będą lampiony, świece, czy ozdobne kinkiety, które wprowadzą do wnętrza przyjemną atmosferę. W przytulnej sypialni z pewnością przydadzą się także kosze i skrzynie zrobione z wikliny, w których można przetrzymywać np. koce.

Sprzęty elektroniczne

W obecnych czasach nikogo już nie dziwi, gdy zobaczymy u kogoś w sypialni telewizor. Jednak to duży błąd. Elektronika w sypialni nie wpływa pozytywnie na wypoczynek. Wręcz przeciwnie. Światło telewizora oddziałuje na nas podobnie jak światło słoneczne, czyli pobudzająco. Natomiast sypialnia powinna być miejscem do wyciszenia i relaksu. Nie powinniśmy też korzystać z laptopa, ani nawet odbierać poczty na komórce. Wówczas praca będzie nam towarzyszyć do samego zaśnięcia, co z pewnością nie sprzyja wypoczynkowi.

A co z oknami?

Aranżacja okna w przytulnej sypialni również odgrywa duże znaczenie. Obecnie panuje moda na minimalizm. Dotyczy to także aranżacji okien. Dlatego coraz częściej decydujemy się na delikatne firanki, rezygnując z zasłon. Jednak sypialnia to pomieszczenie intymne, dlatego należy zadbać o prywatność. Doskonałym rozwiązaniem będą rolety wewnętrzne lub żaluzje, które nie tylko ochronią przed wścibskimi sąsiadami, ale także przed drażniącym słońcem o poranku. Jeżeli chodzi o aranżacje parapetu to warto postawić świeczki zapachowe oraz kwiaty doniczkowe, które będą produkowały tlen.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi