BLOG

Bogactwo standardu wyposażenia

Jakie korzyści zapewni nam standardowe wyposażenie?

Zmieniające się trendy w budownictwie, postęp technologiczny oraz zaostrzające się normy prowadzą do tego, że bogactwo wyposażenia powoli staje się standardem. Dotyczy to także stolarki okiennej. Firma Domel już w standardowych produktach oferuje szereg elementów wyposażenia, które występują także w produktach premium. Zatem jakie korzyści zapewni nam standardowe wyposażenie?

Standard antywłamaniowy

Okna Domel w standardzie wyposażone są w zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie okna. Wykonane są ze stali, dzięki czemu zmniejszają ryzyko wtargnięcia do domu nieproszonych gości. Utrudniają wyważenie skrzydła okiennego z zewnątrz, ponieważ zapewniają trudne do sforsowania połączenie ramy ze skrzydłem. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza gdy mieszkamy na parterze lub posiadamy okno w piwnicy. To głównie przez te miejsca według policyjnych statystyk dochodzi najczęściej do włamań.

Standardowe funkcje

Okna Domel wyposażone są w okucia z ośmiokątnymi trzpieniami w kształcie grzybka, które zapewniają innowacyjny system ryglowania, a także umożliwiają regulację docisku skrzydła do ramy. Ponadto posiadają funkcję stopniowania uchyłu, która umożliwia czterostopniową regulację intensywności wietrzenia pomieszczeń. Blokada antyzatrzaskowa blokuje skrzydło w pozycji uchylnej, nie dopuszczając do jego zatrzaśnięcia przy przeciągu.

Na każde okno oddziałują różne czynniki, które wpływają na jakość oraz wytrzymałość produktu. Może to być zarówno obciążenie własne, czyli ciężar zastosowanego pakietu szybowego, jak i obciążenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi takimi jak warunki atmosferyczne oraz codzienne użytkowanie. Aby zapobiegać częściowym lub stałym odkształceniom profili okiennych okna Domel wyposażone są w wzmocnienia stalowe. Umieszczane są na całym obwodzie ram okiennych. Wzmocnienia mają kształt dopasowany do komór profilu. Przytwierdzane są na stałe do profilu za pomocą specjalnych wkrętów. Ponadto zapewniają stabilność i statykę konstrukcji. Pokryte są powłoką cynkową, która skutecznie zapobiega powstawaniu korozji.

Okna Domel występują w standardzie w technologii UltraLink przy zastosowaniu okleiny imitującej drewno. Technologia ta zapewnia cienki i estetyczny zgrzew, dzięki temu naroża okienne są idealnie wykończone. Technologia UltraLink umożliwia precyzyjne oraz trwałe połączenie profili, dzięki wykorzystaniu technologii zgrzewania kształtowego. Ponadto doskonałe zgrzanie uszczelek zapewni idealną szczelność okien. Wykorzystanie tej innowacyjnej technologii nie tylko zapewnia niemal niewidoczny zgrzew, niespotykany dotąd na rynku stolarki okiennej ale także daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Technologia UltraLink zapewnia trwałość i niezawodność na długie lata.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi