BLOG

Ciemne ramy okienne

Korzyści z ciemnych ram okiennych

Wybierając okna do domu, zaraz po parametrach, zwracamy uwagę na kolor. Jakiś czas temu dominowały kolory takie jak biel, orzech, złoty dąb. Jednak coraz częściej możemy spotkać ciemne okna, tym bardziej, że doskonale wpisują się w obecne trendy architektoniczne.

Niektórzy z nas uważają, że takie elementy jak okna, drzwi oraz parkiety powinny być w tych samych kolorach. Jednak nie jest dobra decyzja. W projektowaniu domu warto kierować się swoim gustem i wyczuciem, niż dopasowywać do siebie poszczególne elementy.

Własne wnętrze

Utarte schematy to łatwe ale niezbyt dobre wyjście. Bez wątpienia jest to bezpieczne rozwiązanie ale ogranicza naszą wyobraźnię. To samo dotyczy koloru okien. W pierwszym momencie często myślimy o bieli lub odcieniach brązu. Jednak okna są z pewnością nieodłącznymi elementami dekoracyjnymi domu, którymi możemy eksperymentować. Warto pomyśleć o ciemnych ramach okiennych, które doskonale wpisują się we współczesne budownictwo oraz tworzą idealny kontrast do jasnych elewacji domów. Dzięki temu cały budynek zyskuje nietuzinkowy charakter.

Innowacyjność w ciemnych barwach

Nawet zwolennicy ciemnych kolorów mają obawy czy nie zdominują przestrzeni. Jednak nie ma się czego bać, zwłaszcza, że w nowoczesnych aranżacjach, ciemne ramy okienne doskonale będą się komponować z innowacyjnymi meblami. Ponadto, ciemne okna podkreślą charakter wnętrza. Wówczas okno stanie się kolejnym elementem dekoracyjnym, a nie tylko funkcjonalnym.

Prostota i elegancja

Ciemne ramy okienne nie potrzebują żadnych zbędnych dodatków. W zupełności wystarczą tu delikatne, proste firanki. Okna w ciemnych kolorach idealnie będą tworzyć kontrast z białymi ścianami i szafkami. Takie zestawienie sprawi, że wnętrze będzie harmonijnie współgrać.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi