BLOG

Czy możliwa jest aranżacja domowego biura w małym mieszkaniu?

Jak rozsądnie zaaranżować biuro w małym mieszaniu?

Aranżując domowe biuro warto wygospodarować trochę odrębnej przestrzeni. Wytyczenie strefy do pracy, przyda się także do nauki, czytania lub samego korzystania z komputera. Jeżeli posiadamy wolny pokój to żaden problem, wówczas potrzebne będzie trochę czasu i środków finansowych. Natomiast jeżeli posiadamy małe mieszkanie mogło by się wydawać, że będzie trudniej wygospodarować przestrzeń.

Otóż aby zaaranżować przestrzeń sprzyjającą kreatywności i twórczemu myśleniu nie jest konieczne osobne pomieszczenie. Odpowiednim miejscem może się okazać część salonu, sypialni, a nawet przedpokoju.

Wyznaczenie miejsca

Miejsce w którym organizujemy domowe biuro powinno znajdować się w miarę możliwości z dala od hałasu. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie. Jednak warto zwrócić uwagę, aby to było naturalne światło. Naukowcy udowodnili, że kontakt ze światem zewnętrznym ma pozytywny wpływ na kreatywność i wydajność. Biurko powinno być usytuowane przodem lub bokiem do okna, tak aby słońce nie odbijało się w monitorze. Dobrym pomysłem jest także oddzielenie naszego domowego biura od reszty pomieszczenia np. za pomocą regału, parawanu, czy też zasłony. Należy jednak pamiętać, aby nie zaburzyć wystroju wnętrza.

Każdy centymetr się liczy

Jeżeli mamy ograniczoną przestrzeń to każdy centymetr się liczy. Należy wszystko zaplanować w sposób rozsądny i przemyślany. Niezbędne przedmioty do pracy powinny znajdować się w zasięgu ręki. Możemy zainwestować w regał umiejscowiony za naszymi plecami, który będzie jednocześnie oddzielał nasze domowe biuro od pozostałej części pomieszczenia. Kontenery pod biurkiem lub półki ścienne także mogą okazać się doskonałym pomysłem. Wielkość blatu roboczego powinna być dostosowana do indywidualnych wymagań. Siedzenie powinno być odpowiednio dostosowane do wielkości biurka i przede wszystkim komfortowe.

Aranżacja domowego biura

Niektórzy twierdzą, że biuro musi być tylko funkcjonalne. Otóż nie do końca tak powinno być. Czasami zdarza się tak, że w naszym domowym biurze spędzamy dużo czasu, wtedy warto zaaranżować je tak, żeby wytwarzało pozytywne odczucia. Pozytywne emocje z pewnością wprowadzą rośliny doniczkowe. Zielony kolor uspokaja oraz pomaga odpocząć zmęczonym oczom po długiej pracy przy komputerze. Ponadto rośliny w miejscu pracy pomagają w zwiększaniu efektywności. Z ilością dodatków powinniśmy uważać, żeby ich nadmiar nie rozpraszał koncentracji.

Jakie kolory

Nie każdy o tym wie, ale kolory także mają wpływ na naszą kreatywność i samopoczucie. Kolory takie jak szarość, biel, czy zieleń, które poprawiają koncentrację a także nie męczą wzroku, z pewnością powinny się znaleźć w domowym biurze. Ponadto jasne barwy optycznie powiększą wnętrze, natomiast intensywne barwy pobudzą umysł do działania. Za pomocą koloru możemy także oddzielić nasze domowe biuro od reszty pomieszczenia. Pomalowanie części ściany gdzie znajduje się biurko, wizualnie oddzieli odrębną strefę.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi