BLOG

Czy warto połączyć salon z kuchnią?

Jakie korzyści możemy czerpać z otwartej kuchni?

W obecnych aranżacjach coraz częściej dążymy do rozwiązań, które optycznie powiększą nasze wnętrza. Aby uzyskać spójną całość, łączymy ze sobą różne pomieszczenia. Szczególnie w mieszkaniu w bloku każdy kawałek miejsca się liczy, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kuchnie połączone z salonem. Zatem jakie plusy i minusy posiada takie rozwiązanie?

Wspólne przebywanie

Większa przestrzeń jaką zyskamy łącząc kuchnię z salonem, umożliwia nam duże pole do manewru. Jeżeli lubimy spędzać dużo czasu z rodziną, bądź na spotkaniach ze znajomymi to będzie doskonałe rozwiązanie. Połączenie kuchni z salonem sprzyja przyjęciom, dzięki temu nawet podczas przygotowywania potraw możemy w pełni uczestniczyć w spotkaniu. Otwarta kuchnia jest pomocna także gdy posiadamy małe dzieci, które możemy mieć cały czas na oku.

Otwarta kuchnia – jedno pomieszczenie

Aranżując kuchnię połączoną z salonem należy pamiętać, żeby zachować spójność. To nie będzie pomieszczenie tylko do przygotowywania posiłków, wręcz przeciwnie będzie stanowiło także cześć reprezentacyjną tak jak salon. Należy w odpowiedni sposób dobrać kolory, meble, a także elementy stałe. Również podłoga oraz ściany powinny wpisywać się w integralną całość. Jak przy każdej aranżacji ilość światła ma znaczenie. Dlatego projektując takie pomieszczenie musimy zadbać o odpowiednie okna, które będą wpuszczały dużą ilość naturalnego światła, a także zapewnią prawidłową wentylację.

Funkcjonalność

Projektując otwartą kuchnię należy zabrać o kilka szczegółów, które ułatwią funkcjonowanie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie małej wysepki na środku, która dyskretnie wytyczy granicę miedzy kuchnią a salonem. Ponadto zapewni dodatkowe miejsce na sprzęty kuchenne. Decydując się na otwartą kuchnię powinniśmy zadbać o to, aby jak najmniej rzeczy znajdowało się w zasięgu wzroku, sprawi to wrażenie ładu i porządku. Warto pomyśleć także o zabudowie sprzętów takich jak lodówka i zmywarka.

Otwarta kuchnia a zapachy…

W trakcie gotowania wytwarza się mnóstwo pary wodnej oraz zapachów, które w przypadku otwartej kuchni znajdują się także w salonie. Ponadto podczas przygotowywania potraw nie unikniemy również bałaganu oraz brudnych naczyń. Takie kwestie mogą okazać się problemem, którego nie będziemy mogli zostawić za zamkniętymi drzwiami kuchni.

Kuchnia połączona z salonem ma swoje plusy i minusy. Podejmując decyzję należy rozważyć wszystkie ewentualności i wybrać taką opcję, która będzie najbardziej nam odpowiadała.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi