BLOG

Domowe wnętrze przepełnione sztuką

Na jakie elementy zwrócić uwagę, aby wprowadzić sztukę do wnętrza?

Wnętrza w których czujemy się najlepiej, to są nasze wnętrza. Urządzone według naszego gustu oraz zainteresowań. To właśnie za pomocą sztuki możemy wyrazić samego siebie, także we wnętrzu. Za pomocą jakich elementów możemy to wykazać w największym stopniu?

Sztuka dawniej

Już w dalekiej przeszłości wnętrza zdobiły dzieła sztuki. U osób bardziej zamożnych było ich zdecydowanie więcej np. obrazy, portrety, czy piękne rzeźby. W niższych klasach społecznych, także można było spotkać dzieła sztuki, jednak zdecydowanie mniej. W tym przypadku były to raczej skromne pamiątki, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niezależnie od klasy społecznej oraz pochodzenia sztuka była bardzo ważna. W dzisiejszych czasach sztuka także ma istotne znaczenie. Faktem jest, że w obecnych czasach różni ona się od dawniejszej. Tworzy spójną całość z wnętrzem, jest jego dopełnieniem, taką kropką nad ”i”. Dzięki temu nasze wnętrze jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Nasze wnętrze – nasza decyzja

To jakie elementy sztuki znajdą się w naszych wnętrzach to zależy tylko i wyłącznie od nas. Obecnie na rynku jest mnóstwo dzieł, mniej czy bardziej znanych artystów, dzięki czemu bez problemu możemy zaprosić sztukę do naszego domu. Tak jak dawniej, tak i obecnie obrazy i rzeźby wiodą prym we wnętrzach inspirowanych sztuką, jednak poza tym modne są także fotografie, ilustracje, plakaty, figurki, grafiki, szkło, porcelana, a także wiele innych stylowych elementów. Nasz dom to nasza twierdza i tylko od nas zależy jak zostanie urządzony. To my mamy czuć się w nim dobrze.

Minimalnie czy maksymalnie

Sztukę we wnętrzu możemy eksponować na różne sposoby. Możemy ją tylko delikatnie zaakcentować wieszając obraz na ścianie, lub wprowadzić więcej elementów. Jeżeli lubimy podróżować to bardzo fajnym pomysłem jest eksponowanie pamiątek z różnych ciekawych miejsc. Także zdjęcia które mają szczególne znaczenie dla nas, powinny znaleźć swoje miejsce. Oprawione w stylową ramkę będą stanowiły prawdziwe dzieła sztuki.

Sztuka we wnętrzu a okna

Naturalne oświetlenie odpowiednio eksponuje sztukę. Dlatego warto zastosować duże i jasne okna, które będą wpuszczały mnóstwo promieni słonecznych. Doskonale sprawdzą się także przesuwne drzwi tarasowe, które zaproszą naturę do środka pomieszczenia. Obecnie na rynku dostępne są okna o różnych kolorach i kształtach, które same w sobie tworzą element dekoracyjny. Dostępne w ofercie firmy Domel okno Quadro doskonale wpisuje się w trendy współczesnej architektury. Posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Ponadto kombinacja ramy ze skrzydłem, złożenie ze słupkiem ruchomym oraz stałe szklenie mają tę samą szerokość równą 100 mm. Dzięki czemu tworzy, elegancki, spójny efekt wizualny.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi