BLOG

Drzwi zewnętrze aluminiowe czy PVC?

Które drzwi zewnętrzne lepiej wybrać aluminiowe czy PVC?

Przy zakupie drzwi, podobnie jak przy zakupie okien, najważniejszym dylematem jest wybór  materiału z jakiego będą wykonane drzwi zewnętrzne, tak aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję.

Drzwi PVC

Materiał PVC jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do produkcji okien i drzwi. Oprócz ceny istnieje wiele innych zalet tego materiału np. łatwość  w utrzymaniu czystości, brak konieczności konserwacji, bogaty wybór kolorów, dzięki czemu możemy łatwiej dobrać wymarzony kolor odpowiadający współczesnym trendom architektonicznym. Dodatkowo PVC jest świetnym izolatorem ciepła, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Drzwi zewnętrzne pcv firmy Domel skutecznie chronią domowników przed włamaniami, dzięki zastosowanym wzmocnieniom stalowym. Posiadają także okucia o wysokim standardzie, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrze pcv najczęściej są montowane w domach jednorodzinnych.

Drzwi aluminium

Drzwi zewnętrzne wykonane z tego materiału są bardzo trwałe. Stabilność konstrukcji pozwala na szerokie możliwości aranżacyjne. Materiał aluminium nie wymaga żadnej konserwacji. Ponadto jest odporny na warunki atmosferyczne. Z tego materiału można tworzyć różne kombinacje w zależności od zakresu zastosowania oraz szczegółowych wymagań dotyczących parametrów technicznych, dymoszczelności, odporności ogniowej a także estetyki. Drzwi aluminiowe występują w bogatej ofercie kolorystycznej, dlatego z łatwością można dobrać kolor drzwi do koloru okien bądź według własnych preferencji aranżacyjnych. Drzwi zewnętrze aluminiowe najczęściej są stosowane w budynkach użyteczności publicznej.

Wybór zarówno okien jak i drzwi to bardzo ważna decyzja. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł nieco przybliżył charakterystyki materiałów. W dokonaniu wyboru odpowiednich drzwi zewnętrznych z pewnością pomogą fachowcy.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi