BLOG

Fakty i mity okien i drzwi tarasowych

Czy okna i drzwi tarasowe sprawdzą się w naszym domu?

Planując zastosowanie przesuwnych drzwi tarasowych często mamy obawy, czy na pewno sprawdzą się w naszym domu. Jednak coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Niedowiarkom postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

W zimę zimno, w lato gorąco

Mogłoby się wydawać, że im większe okno, tym więcej ciepła ucieka na zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Zastosowanie energooszczędnych pakietów 3-szybowych z ciepłymi ramkami dystansowymi w połączeniu z ciepłym montażem, zapewnia podobne parametry co ściana. Ponadto duża powierzchnia przeszklona skutecznie doświetli oraz dogrzeje wnętrze. Jeżeli chodzi o dogrzanie możemy mieć obawy, czy  w lecie nadmiar promieni nie zrobi nam „salonowej sauny”. Jeżeli salon znajduje się od strony południowej możemy pomyśleć o szybach o niskim współczynniku Lt, wówczas mniejsza ilość ciepła słonecznego przedostanie się do środka. Samo zastosowanie pakietów 3-szybowych sprawia, że przenikalność energii słonecznej osiąga niższe wartości, wówczas wnętrze nagrzewa się wolniej.

Co z bezpieczeństwem?

Pomimo dużej powierzchni przeszklonej istnieje możliwość odpowiedniego zabezpieczenia drzwi tarasowych przed włamaniem. Oprócz zaczepów antywłamaniowych na całym obwodzie okna, warto zastosować szyby hartowane, które są 4 razy bardziej odporne na uderzenie niż zwykłe. Dostępne są także szyby laminowane, czyli pakiety szybowe klejone specjalna folią ze zwiększoną odpornością na włamanie. Istnieje także możliwość zastosowania czujników otwarcia, które zaalarmują o próbie wtargnięcia stosunkowo szybko, umożliwiając zapobiegnięcie włamaniu.

Trudność otwierania i zamykania

Technologia produkcji okien i drzwi dąży do perfekcji. Obecnie pomimo dużych gabarytów oraz ciężaru konstrukcji, przesuwanie skrzydeł jest niezwykle lekkie. Specjalne klamki umożliwiają wygodne sterowanie skrzydłami, zaś rolki ciche i lekkie otwieranie i zamykanie. Istnieje możliwość sterowania za pomocą pilota, a także smartphone, ale w takiej sytuacji niezbędna będzie specjalna aplikacja.

Nowoczesny design

Duże przeszklenia doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje, w których nie może zabraknąć drzwi tarasowych. To właśnie one otwierają dom na piękno przyrody, zacierając granicę między wnętrzem a podwórzem. Nadają uroku całemu budynkowi. Drzwi tarasowe dostępne są w bogatej ofercie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością można dobrać do koloru elewacji.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi