BLOG

Inteligentne urządzenia w naszym domu

Jakie innowacyjne rozwiązania warto zastosować w naszym domu?

Technologia cały czas pędzi z postępem, by ułatwiać nam życie. Jakiś czas temu nowinki technologiczne z których obecnie korzystamy, mogłyby wydawać się niemożliwe, np. sprzęty sterowane głosem lub smartphone, czy nawet Internet. W poniższym  artykule podpowiemy jakie rozwiązania warto zastosować w naszym domu.

Sprzęty AGD

Gdy odkurzacze wchodziły na rynek były duże, ciężkie, bardzo głośne, o jednej określonej mocy ssania. Obecnie na rynku dostępne są odkurzacze małe, zgrabne, które bez problemu możemy schować w szafie. Ponadto posiadają regulację siły ssania oraz są bardzo ciche, funkcja bardzo przydatna, gdy posiadamy małe dzieci, wówczas nawet gdy śpią możemy sprzątać bez obawy o obudzenie dziecka. Posiadają także filtry antyalergiczne, które przydadzą się zwłaszcza alergikom.

Sprzęty takie jak telefony komórkowe, laptopy, telewizory, czy słuchawki bezprzewodowe można obsługiwać za pomocą głosu. Obecnie niemal wszystkie smatphony posiadają fabrycznie taką funkcję. Jeżeli chcielibyśmy telewizor z funkcją wyszukiwania głosowego, musimy poprosić o pomoc sprzedawcę. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza gdy mamy dużo programów i nie pamiętamy pod jakim numerem znajduje się program z naszym ulubionym serialem.

Sprzęty AGD takie jak pralka, lodówka, czy piekarnik także mogą być sterowane telefonem. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak takie sprzęty mogą ułatwić nam życie np. musimy gdzieś wyskoczyć w biegu i zapomnieliśmy wyłączyć piekarnik lub chcielibyśmy mieć już gotowe pranie do rozwieszenia, a okazało się, że szybciej wrócimy do domu. Ponadto aplikacje, dzięki którym możemy sterować sprzętami, mogą pomóc w ustaleniu występujących usterek sprzętu.

Inteligentne okna

Tak jak sprzętami AGD tak i oknami można sterować zdalnie. Za pomocą specjalnej aplikacji możemy sterować oknami, nawet gdy jesteśmy poza domem np. otwierać, zamykać, czy zrobić mikrowentylację. Funkcja szczególnie przydatna w lecie, gdy pogoda zmienia się bardzo dynamicznie, a my wychodząc do pracy zostawiliśmy otwarte okno. Dzięki aplikacji możemy zamknąć okno nie wychodząc z pracy.

Okna mogą dogrzewać mieszkanie. Oprócz standardowego sposobu, czyli szyby, które przepuszczają dużo światła, można to zrobić w sposób niestandardowy. Na rynku pojawiły się szyby grzewcze. Ilość wydzielanego ciepła można regulować, czyli to my możemy decydować jaka temperatura powinna być w mieszkaniu.

Na rynku pojawiły się już prototypy okna z szybą z przezroczystym ekranem dotykowym, na którym można wyświetlać filmy, prezentacje itp. Obsługa jest niezwykle wygodna tak jak obsługa smartphone i tabletu.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi