BLOG

Jak aranżacja wnętrza odzwierciedla charakter właściciela mieszkania?

Jaki styl aranżacyjny charakteryzuje dane cechy osobowości?

Nie każdy o tym wie, ale wnętrze mieszkania bardzo dużo mówi o charakterze właściciela. Nie chodzi tu tylko o porządek, lecz także o wystrój, dominujące kolory, a także dodatki. Jakie cechy osobowości prezentuje Twoje mieszkanie? Jaki styl aranżacyjny najbardziej pasuje do Ciebie?

Wygląd naszego mieszkania zależy w dużej mierze od posiadanego budżetu. Jednak pomimo szczupłego portfela dodatki oraz kolory, które wybieramy nie są przypadkowe. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, wystój wnętrza dużo mówi o właścicielu zarówno o charakterze jak i sposobie życia. Jakie elementy mogą o tym świadczyć? Jaki styl aranżacyjny charakteryzuje dane cechy osobowości? Poniżej zaprezentujemy wybrane style.

Styl minimalistyczny

Minimalizm obecnie staje się bardziej popularny nie tylko w architekturze. Coraz częściej możemy spotkać wystrój wnętrz w takim stylu. Osoby które posiadają wnętrza w stylu minimalistycznym nie mają zbyt wiele dodatków, są wierne jednej estetyce. Nie znoszą przepychu i zbędnych rzeczy. Działają według ściśle określonego planu dążąc do perfekcji. Taki styl odzwierciedla osoby świetnie zorganizowane oraz odważne. Miłośnicy minimalizmu kochają prostotę, dlatego okna Quadro zostały stworzone specjalnie dla nich. Posiadają ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło, który tworzy spójny i elegancki wygląd.

Styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzują jasne, przytulne oraz funkcjonalne wnętrza. Rzadko można zobaczyć tu zasłony i firanki, co odzwierciedla osoby otwarte, aktywnie uczestniczące w życiu kulturalnym i towarzyskim. Właściciel takiego wnętrza lubi spędzać czas na spotkaniach z przyjaciółmi. Wnętrza zaaranżowane w stylu skandynawskim są wygodne i komfortowe, aby każdy mógł poczuć miłą atmosferę panującą w mieszkaniu.

Styl stary

Miłośnicy starego stylu to osoby pozytywne oraz przyjaźnie nastawione do świata. Właściciele takich wnętrz są niezwykle twórczy i kreatywni np. ze starych mebli mogą stworzyć prawdziwe cuda. Bez wątpienia można stwierdzić, że są to artystyczne dusze o bogatej wyobraźni. Zainteresowanie starymi meblami oznacza także przywiązanie do przedmiotów, tym bardziej jeżeli dany mebel towarzyszył w ważnym życiowym momencie nabiera szczególnej wartości.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi