BLOG

Jak dobrać odpowiednie kolory w pokoju ucznia?

Jakie kolory powinny zagościć w pokoju ucznia aby pobudzały do działania?

Rok szkolny już się zaczął, dlatego nie należy zapomnieć, aby przygotować odpowiednie warunki do nauki dla dziecka. Oczywiście prawidłowe ustawienie biurka względem okna jest niezwykle istotne, jednak nie mniej ważne jest dobranie kolorów, które bez wątpienia mają wpływ na samopoczucie i koncentrację.

Kolory uniwersalne

Każdy z nas jest inny. Jedni wolą stonowane, spokojne kolory, inni zaś mocne i nasycone. Jednak istnieje uniwersalna paleta barw, która zdaniem specjalistów ma kojący wpływ na każdego, to między innymi biel, beż oraz odcienie szarości. To właśnie one wprowadzają do wnętrza harmonię i spokój. Do koloru ścian warto dobrać odpowiedni kolor stolarki okiennej. Neutralne kolory nie do końca sprawdzą się w pokoju ucznia. Zatem jakie barwy powinny gościć alby inspirowały?

Barwy pobudzające myślenie

Przestrzeń domowa powinna nastrajać do kreatywnego myślenia. Psychologia kolorów zalicza kilka barw, które przyciągają natchnienie. Pierwszy z nich to pomarańczowy, który pobudza pracę mózgu oraz sprawia, że z większą chęcią podejmujemy wyzwania. Następnym kolorem wpływającym na koncentrację i inspirację jest żółty. Kolor niebieski również zaliczymy do tej grupy, jednak wbrew pozorom nie tylko uspokaja ale również pozytywnie wpływa na wyzwolenie kreatywności oraz poprawę wydajności mózgu. Delikatny błękit na ścianie z pewnością ukoi nerwy oraz pomoże powrócić do równowagi i koncentracji.

Kolory, których lepiej unikać

Czarny to kolor, który ma wielu zwolenników, jednak to on prowadzi do stanów depresyjnych oraz refleksji, dlatego powinien znajdować się tylko i wyłącznie na dodatkach. Ma negatywny wpływ na samopoczucie, dlatego lepiej z nim nie przesadzać. Następnym kolorem, którego należy unikać to czerwień. Nadmiar tego koloru nie służy samopoczuciu, ponieważ intensywne kolory przytłaczają.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi