BLOG

Jak ochronić pomieszczenie podczas remontu?

Jak prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu, żeby uniknąć uszkodzeń?

Każde prace remontowe wykonywane w domu pozostawiają po sobie nie mały bałagan. Nieważne czy planujemy malowanie, tapetowanie, czy wymianę okien, należy odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, niwelując ryzyko uszkodzenia naszego lokum.

Na początek….

W pierwszej kolejności należy w remontowanym pomieszczeniu wynieść wszystkie zbędne rzeczy, na których mógłby się zbierać kurz i pył, zaoszczędzi to dużo czasu, gdyż później trzeba by było wszystko wycierać. Podczas prac remontowych papierowa taśma jest absolutnie niezbędna. Dzięki temu, że nie klei zbyt mocno, nie pozostawia śladów na powierzchniach do których była przytwierdzona. Bardzo przydatna zwłaszcza podczas malowania.

Następnie…

Nieważne jakie prace remontowe przeprowadzamy w domu zabezpieczenie podłogi jest niezbędne. Upadające narzędzia, lakier czy farba mogą trwale uszkodzić powierzchnię. Większość zabrudzeń jest możliwa do usunięcia, chociaż bywa to czasochłonne, jednak na zarysowania lub wgniecenia nie pomoże nawet szorowanie. Na zabezpieczenie podłogi jest tani i szybki sposób. Jeśli planujemy tylko malowanie wystarczy folia malarska, którą bez problemu można kupić w marketach budowlanych. Jeżeli prace będą nieco poważniejsze warto rozłożyć różnego rodzaju tektury, które będą chroniły również przed urazami mechanicznymi.

Jeżeli chodzi o ściany możemy je chronić w podobny sposób. Na rynku dostępne są foliowe kurtyny, które należy przykleić na złączeniu sufitu ze ścianą i rozłożyć do samego dołu. Jest to sposób bardzo wygodny i łatwy w użyciu.

Jeżeli nie mamy możliwości wyniesienia mebli i sprzętów z remontowanego pomieszczenia, wówczas najlepszym wyjściem będzie przesunięcie wszystkiego na środek tworząc zwartą grupę, a następnie starannie i dokładnie zabezpieczyć folią.

Jak zabezpieczyć okna?

Okna tak jak meble, czy podłoga również są narażone na uszkodzenia podczas remontu. Należy dokładnie zabezpieczyć zarówno ramy jak i szyby. Na rynku dostępna jest specjalna folia do szyb, w formie wygodnych rolek, która ma zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu jest przydatna szczególnie latem, ponieważ folia nie nagrzewa się.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi