BLOG

Jak połączyć salon z ogrodem?

W jaki sposób możemy połączyć salon z ogrodem?

Nieważne czy lubisz spędzać czas w salonie z widokiem na piękno natury, czy przebywać w ogrodzie z przyjaciółmi, drzwi tarasowe z pewnością będą idealnym rozwiązaniem.

Duże przeszklenia to idealny sposób na zatarcie granicy między wnętrzem, a tym co na zewnątrz. Daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Projektując dom coraz częściej decydujemy się na wielogabarytowe konstrukcje, które nie tylko dają efektowny wygląd, a także możliwości funkcjonalne.

Salon z wyjściem na taras

Salon połączony z tarasem to idealne dopełnienie, które umożliwia naturalne doświetlenie pomieszczeń, a także w zimie pozwala czerpać zyski z energii. W letnie dni otwarte drzwi tarasowe powiększają salon, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce na wypoczynek i relaks lub spotkania z przyjaciółmi. Nawet najwięksi domatorzy nie oprą się pięknu przyrody.

Przesuwne drzwi tarasowe

Mogłoby się wydawać, że drzwi tarasowe będą zabierały dużo miejsca w pomieszczeniu. Otóż nie, przesuwne drzwi tarasowe nie zabierają dodatkowego miejsca z wewnątrz, a jednocześnie umożliwiają swobodne wyjście na taras oraz ułatwiają komunikację. Dodatkowo zastosowanie niskiego progu zapewnia komfort użytkowania oraz minimalizuje ryzyko potknięć, następstwem czego mogłyby być bolesne urazy.

Duże przeszklenia a bezpieczeństwo

Zwłaszcza przy dużych przeszkleniach zalecane jest zastosowanie szyb hartowanych, które są 4 razy bardziej wytrzymałe na uderzenie niż zwykłe. W przypadku bardzo silnego uderzenia, pęka w sposób bezpieczny rozpadając się na małe kawałki o nieostrych rogach, zmniejszając ryzyko skaleczenia.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi