BLOG

Jak „powiększyć” małe mieszkanie?

Na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę urządzając małe mieszkanie?

Mały metraż mieszkania to dla wielu duże wyzwanie. Pojawia się pytanie, jak pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, a zarazem nie zagracać mieszkania? Co zrobić, żeby w małym mieszkaniu zapanował ład i porządek, który ułatwi odpoczynek po ciężkim dniu w pracy?

Odpowiednie kolory

Jasne kolory takie jak biel, beż, bądź jasne odcienie szarości z pewnością powinny stanowić bazę kolorystyczną w małych mieszkaniach. Jednolite odcienie na ścianach, rozjaśniają wnętrza, a zarazem optycznie je powiększają. Jasne kolory powodują, że mieszkanie staje się bardziej przestronne. Przy takim kolorach ścian możemy ożywić mieszkanie designerskimi dodatkami np. oryginalna kanapa, innowacyjna lampa, czy wzorzyste poszewki na poduszki. Jasne odcienie ścian dają duże możliwości aranżacyjne.

Nie zagracaj mieszkania

Zagracone półki oraz masywne, ciemne meble z pewnością nie powiększą mieszkania, wręcz przeciwnie, sprawią wrażenie przytłoczenia. Aby tego uniknąć, należy wprowadzić do wnętrza zasadę – minimalizm. To właśnie dzięki niemu, w małym mieszkaniu, możemy zachować ład i porządek. Wybierając meble, należy pamiętać, aby były funkcjonale, a zarazem nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Praktyczne będą pojemne szafy, które pozwolą ukryć nadmiar rzeczy.

Odpowiednie oświetlenie

W małym mieszkaniu warto zastosować duże, jasne okna, które zapewnią odpowiednią ilość światła słonecznego. Nie są wskazane grube, ciemne zasłony. Najlepiej zastosować delikatne firanki, które rozjaśnią pomieszczenie. Takie rozwiązanie pomoże nie tylko rozświetlić wnętrze, a także pozwoli czerpać korzyści z energii słonecznej.

Dodatkowe wyposażenie

Jedną z niezbędnych rzeczy w domu jest lutro. Zazwyczaj są stosowane w sypialni, łazience czy przedpokoju. Zwłaszcza w małych pomieszczeniach są zalecane jak największe, ponieważ odbijają światło, co sprawia optyczne powiększenie przestrzeni.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi