BLOG

Jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany zgrzew?

Jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany zgrzew, czyli miejsce zgrzania profili w narożu okiennym?

Kupując okna często obawiamy się czy idealnie spełnią nasze oczekiwania. Czasami okazuje się, że wygląd estetyczny jest daleki do perfekcji. Pojawia się pytanie, czy okno jest poprawnie wykończone? Jak zatem powinien wyglądać prawidłowo wykonany zgrzew, czyli miejsce zgrzania profili w narożu okiennym?

Nowe zgrzewy UltraLink

Firma Domel zaopatrzyła produkcję w nowoczesne maszyny do kształtowego zgrzewania profili, dzięki którym zgrzew w narożach wygląda perfekcyjnie. Innowacyjna technologia UltraLink jest wykorzystywana do łączenia profili w okleinach imitujących drewno. Technologia zgrzewania kształtowego zapewnia trwałe i precyzyjne połączenie profili. Niewidoczny zgrzew nadaje nieskazitelnej estetyki oknu. Natomiast trwałe połączenie uszczelek zapewnia szczelność i niezawodność użytkowania przez wiele lat. Okna wyprodukowane w technologii UltraLink dają użytkownikom nieograniczone możliwości aranżacyjne. Ponadto brak wypływek umożliwia całkowite wyeliminowanie dodatkowych maszyn takich jak stoły obrotowe oraz oczyszczarki naroży. Perfekcyjne zgrzewy UltraLink zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Standardowe zgrzewy

Standardowe maszyny do zgrzewania elementów profili wymagały dodatkowej obróbki. W miejscu łączenia profili nadmiar stopionego plastiku tworzy nieestetyczną wypływkę, której wygląd po dodatkowym zabiegu frezowania lub szlifowania może nie być satysfakcjonujący. Nie obyło się także bez pracy czynnika ludzkiego, ponieważ pozostałości po wylewce trzeba było usuwać dłutem. Szeroki zgrzew przy oknach w okleinach imitujących drewno jest nieestetyczny, ponieważ jego kolor znacznie odbiega od koloru okleiny. Dlatego aby przybliżyć kolor zgrzewu do koloru okleiny szeroki zgrzew był malowany trwałymi mazakami. Dodatkowo chropowata struktura zbiera brud i jest trudna w czyszczeniu.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi