BLOG

Jak przygotować dom do świat?

W jaki sposób odpowiednio przygotować dom do świąt?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego to już najwyższy czas na kompletowanie prezentów, by ostatnie dni zostawić na domowe wypieki i dekoracje świąteczne. To właśnie świąteczne dekoracje wprawiają nas w wyjątkową atmosferę. Jest kilka elementów, których nie może zabraknąć w naszych domach np. choinka. W jaki inny sposób możemy wprowadzić magię świąt do naszych domów?

Choinka

Obowiązkową dekoracją w każdym domu jest choinka. No gdzie Mikołaj by położył prezenty? Tradycyjne choinki są kolorowe z mnóstwem przeróżnych ozdób i światełek. Ponadto żywa choinka wprowadzi do domu piękny zapach lasu, który podkreśli atmosferę świąt. Jeżeli choinkę chcemy postawić przy oknie, to musimy pamiętać, że będzie cieszyła oko nie tylko domowników, ale także osób przechodzących obok domu, czy mieszkania.

Ozdoby z naturalnych materiałów

Mając na względzie ochronę środowiska, możemy wykonać ozdoby z naturalnych materiałów. Z pewnością przydadzą się materiały takie jak wiklina, suszone owoce, czy szyszki. W bożonarodzeniowych stroikach nie może zabraknąć także gałązek świerku. Takie ozdoby nie tylko ozdobią nasz dom, ale także będą pięknie pachnieć.

Firanki i zasłony

Zazwyczaj goszczą w naszych domach cały rok, a nie tylko od święta. Jednak w tym szczególnym czasie powinniśmy pomyśleć o pewnych zmianach. Firanka powinna być jasna i delikatna, żeby z zewnątrz po zmroku było widać dekoracje świetlne. Jeżeli zdecydujemy się na zasłony to powinny być w kolorze czerwonym lub zielonym, spięte do boków i przewiązane pięknym kokardami.

Sztuczny śnieg

Zmieniający się klimat sprawia, że zimy w naszym kraju staja się łagodniejsze. Nie zawsze w święta śnieg zdobi nasze podwórza. Dlatego możemy ozdobić nasze okna sztucznym śniegiem. Dzieci bardzo lubią takie dekoracje. Wzorki ze sztucznego śniegu najlepiej prezentują się na oknie. Można samemu przygotować szablony lub kupić gotowe w sklepie. Jednak własnoręczna praca daje dużo więcej frajdy, niż kupowanie gotowych elementów.

Światełka

Doskonały pomysł na ozdobienie okien i balkonu są węże świetlne, które wprowadzą iście świąteczną atmosferę. Ponadto dostępne są także na rynku światełka odporne na mróz, którymi możemy pięknie udekorować nasz ogród.

Zapachy

Wprowadzając do naszego domu świąteczną atmosferę, nie możemy zapomnieć o zapachach. Samo przygotowywanie świątecznych potraw, będzie wydobywać piękne zapachy z kuchni. Natomiast warto pomyśleć także o kadzidełkach lub świecach zapachowych. Komu z nas zapach jabłka z cynamonem, wanilia, czy świerk nie kojarzy się ze świętami?

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi