BLOG

Jak przygotować okna po montażu do użytku codziennego?

W jaki sposób usunąć folię ochronną z profili okiennych oraz pozostałości po piance montażowej?

Po montażu okien zazwyczaj chcemy jak najszybciej pozbyć się pianki montażowej oraz folii ochronnej, które nie wyglądają estetycznie. Jak to zrobić prawidłowo, aby nie uszkodzić profilu oraz nie porysować szyb?

Pianka montażowa

Przede wszystkim przy montażu okien powinniśmy jak najlepiej zabezpieczyć profile okienne oraz szyby, ponieważ każda ingerencja ze środkami chemicznymi może pozostawić ślady na profilach PVC. Jednak gdy zdarzy się, że pianka montażowa zostanie na profilu należy ją jak najszybciej usunąć. Przede wszystkim odradzamy skrobanie nożykiem bądź innym ostrym przedmiotem, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia powierzchni, a rysy będą nie do usunięcia. Najlepiej zastosować specjalny preparat do usuwania utwardzonej już pianki. Środek ten rozpuszcza piankę, dzięki czemu z łatwością możemy usunąć jej nadmiar z okien i drzwi.

Folia ochronna

Folii ochronnej nie należy usuwać podczas montażu okien, aby chronić okna przed niepotrzebnymi zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. Nie powinniśmy ich również zdejmować podczas trwających innych prac remontowych w domu. Folia ochronna pozwoli uniknąć wielu zabrudzeń ale tylko do pewnego momentu. Oddziaływanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza promieni słonecznych może spowodować, że folia bardziej przylgnie do okna. W takim przypadku usunięcie folii będzie bardzo trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Najlepiej folia ochronna powinna zostać ściągnięta do 4 tygodni od dnia montażu okien. W przypadku gdy pozostanie dłużej, należy przygotować odpowiednie środki i uzbroić się w cierpliwość. W takim przypadku odpowiednie preparaty to jedyne wyjście aby ostatecznie pozbyć się kleju.

Pozostałości po piance montażowej oraz kleju po folii ochronnej są do usunięcia jednak lepszym rozwiązaniem będzie odpowiednio zabezpieczyć okno jeszcze przed montażem oraz w odpowiednim czasie zerwać folię ochronną.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi