BLOG

Jak wprowadzić minimalizm do wnętrza mieszkania?

Co należy zrobić aby wprowadzić minimalizm do wnętrza?

Coraz częściej, nie tylko w architekturze, ale również w aranżacji wnętrz, pojawia się słowo „minimalizm”. Jak zatem skutecznie wprowadzić tę zasadę w życie, gdy wokół otacza nas mnóstwo przedmiotów?

Zanim zaczniesz metamorfozę…

Szafy zapełnione ubraniami po brzegi a my dalej kupujemy nowe ubrania, natomiast ciężko rozstać się ze starymi, ponieważ „może jeszcze założę”, półki pękają w szwach od nadmiaru pamiątek, a szafki w kuchni uginają się pod ciężarem różnorodnych naczyń. Ponadto, gdy posiadamy dzieci ciągle pod nogami rozrzucone zabawki. Czy zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę nie wszystkie rzeczy są Ci potrzebne? Zatem nadszedł czas na wielkie porządki.

Wygodnie i swobodnie

Mieszkanie powinno być miejscem do którego chętnie będziemy wracać odpoczywać, powracać do harmonii, a także czuć się komfortowo. Bardzo ważne dla psychiki człowieka jest to, jakie rzeczy i ile znajdują się w najbliższym otoczeniu. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, które nie powinny odbierać nadmiaru bodźców. Gdy w obecnych czasach zarówno życie zawodowe jak i osobiste pędzi nieubłaganie, aby zachować równowagę warto stworzyć w swoim mieszkaniu oazę spokoju, która pozwoli się oderwać od zgiełku pracy i pozwoli pielęgnować relacje rodzinne.

Czas podjąć działania…

Zacznijmy od pokoju. Rzeczy zaraz po użyciu powinny trafić na swoje miejsce, zajmie to tylko chwilę, a pozwoli utrzymać porządek. Różnorodne pamiątki z wakacji, ramki czy świeczki często zajmują dużo miejsca i zbierają kurz. Czy na pewno wszystko musi stać na wierzchu? Z pewnością nie, warto zostawić kilka ulubionych drobiazgów z którymi masz dobre wspomnienia. Jeżeli chodzi o ubrania, należy zrobić szczegółową segregację. Na pewno posiadasz w swojej szafie rzeczy których nie nosiłaś rok. Wówczas należy się ich pozbyć.

Kuchnia to kolejne pomieszczenie w którym powinniśmy zrobić porządki. Świąteczna zastawa stołowa niekoniecznie musi zabierać miejsce w naszych szafkach kuchennych. Może być spakowana w kartonie i wyjmowana tylko w razie potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie takiej ilości naczyń w szafkach kuchennych aby wystarczyła dla domowników.

Powyższe wskazówki wydają się być proste do wykonania. Natomiast przede wszystkim potrzebujemy motywacji aby zacząć działać. Trud i wysiłek z pewnością szybko docenimy.

W naszej ofercie również znajdziecie produkt, który świetnie będzie pasował do obecnych standardów architektonicznych, w których dominuje prostota i minimalizm. Okno Quadro posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Ponadto, duże przeszklenia doskonale doświetlą pomieszczenia naturalnym światłem. Dzięki swojej konstrukcji oferują szerokie możliwości aranżacyjne.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi