BLOG

Jak wprowadzić styl kolonialny do wnętrza?

Jak wprowadzić do wnętrza klasykę połączoną z egzotyką?

Obecnie najbardziej popularny w Polsce stał się styl skandynawski w którym dominują kolory bieli i świeżości lub nowoczesny. Jeżeli chciałbyś urządzić swoje wnętrze bardziej egzotycznie, nawiązując do dalekich podróży to styl kolonialny jest jak najbardziej dla Ciebie.

Dla wszystkich, którzy marzą o egzotycznych podróżach, styl kolonialny aranżacji wnętrz sprawdzi się idealnie. Wnętrza aranżowane w tym stylu są wygodne, naturalne i eleganckie. Podstawowe materiały to egzotyczne drewno i ciemne skóry w połączeniu z pamiątkami z dalekich podróży, stworzą wyjątkową atmosferę i pozwolą przenieść się myślami do odległych zakątków świata. Styl kolonialny łączy w sobie przede wszystkim wpływ kultur afrykańskich i indyjskich. Doskonale sprawdzą się tu meble z drewna egzotycznego np. rattanu lub bambusu, które optycznie zmniejszą wagę masywnych komód i szaf. Wnętrza w stylu kolonialnym odzwierciedlają „kolory ziemi”, czyli odcienie brązu, beże, wanilii oraz bieli.

Jakie okna?

Styl kolonialny podkreślą okna w ciemnych okleinach imitujących drewno. Doskonale sprawdzą się tam kolory takie jak orzech, mahoń, dąb rustykalny, dąb bagienny. Jeżeli chodzi o aranżacje okien bazę powinny stanowić firanki ze zwiewnych tiuli i woali. Charakteru wnętrzom dodadzą także palmy i paprotki na parapecie. Doskonałym dodatkiem będą również bambusowe rolety okienne.

Dodatki

Jeżeli chodzi o dodatki i akcesoria to możliwości mamy nieograniczone. Możemy wykorzystać pamiątki z dalekich podróży, a także stare mapy oprawione w efektowne ramy. Mile widziane będą dekoracyjne naczynia jak również różnorodne figurki, np. słoń z podniesioną trąbą to indyjski symbol szczęścia. Doskonałym uzupełnieniem będą dywany imitujące skórę dzikich zwierząt oraz wzorzyste poduszki na sofę.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi