BLOG

Jak zaaranżować taras?

W jaki sposób zaaranżować taras, żeby był ładny i funkcjonalny?

Pogoda dopisuje dlatego chętnie więcej czasu spędzamy na zewnętrz niż w mieszkaniu. Jeżeli mieszkamy w domu to możemy cieszyć się tarasem. Jednak aby móc wypoczywać w pełni musimy go odpowiednio urządzić. Nie jest to zbyt łatwe zadanie ale z pewnością warto. Poniżej udzielmy kilku wskazówek jak to zrobić.

Minimalizm i prostota

Jeżeli lubimy proste i minimalistyczne rozwiązania jak najbardziej możemy zastosować te zasady także aranżując taras. Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednia podłoga. Producenci oferują różne materiały, np. drewno, płytki, czy beton architektoniczny. Jednak wybierając materiał odpowiedni dla nas musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na trwałość. Tym bardziej jeżeli planujemy taras otwarty, bez zadaszenia, dodatkowo będą oddziaływać zmienne warunki atmosferyczne. Jeżeli zdecydujemy się na najlepszej jakości materiały, wówczas będziemy mogli cieszyć się pięknym widokiem przez długie lata. Nie mniej ważny jest także wygląd, który powinien współgrać z wystrojem wnętrza. Taras powinien być integralną częścią całości domu. W przeciwnym razie efekt może nie być zadowalający.

Z daszkiem czy bez?

Pogoda potrafi być kapryśna, dlatego jeśli chcemy wypoczywać na tarasie nawet w czasie deszczu to warto pomyśleć o zadaszeniu. Nawet gdy zaplanujemy grillowanie ze znajomymi, a pogoda się zepsuje to nie będzie stanowiło problemu. Możliwości zadaszenia jest kilka np. rolety rzymskie, markizy, namioty ogrodowe lub z drewna.

Meble i dodatki

Jeżeli chodzi o meble to także mamy duży wybór materiałów wiklina, metal, plastik, bambus, czy drewna. Każdy z wymienionych materiałów doskonale się sprawdzi na naszym tarasie. Jeśli chodzi o rodzaj mebli to już zależy od naszego gustu co chcielibyśmy tam zamieścić. Taras nie może się obyć bez dodatków. Kwiaty, lampiony, wygodne krzesła, koce i poduszki to elementy niezbędne aby czuć się na tarasie miło i przyjemnie.

Przeszklony taras

A gdy tak ktoś chciał cieszyć się tarasem przez cały rok, to oczywiście jest możliwe. W takim przypadku możemy zrobić przeszklony taras. Warto zaaranżować go tak, aby był spójny do całości. Wówczas będzie stanowił integralną część domu. Decydując się na przeszklony taras nie musimy skupiać się na materiałach odpornych na warunki atmosferyczne, ponieważ dzięki przeszkleniom meble oraz dodatki nie będą narażone na zniszczenia. Także w okresie jesienno-zimowym możemy wypić kawę na tarasie lub poczytać książkę.

Drzwi tarasowe

Aranżując taras oczywiście nie może zabraknąć drzwi tarasowych. W ofercie firmy Domel dostępne są przesuwne drzwi tarasowe, które doskonale sprawdzą się nawet w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. To właśnie one zacierają granicę między wnętrzem a podwórzem oraz zapewniają mnóstwo naturalnego światła.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi