BLOG

Jak zabezpieczyć dom lub mieszkanie wyjeżdżając na święta?

Na czym należy skupić uwagę, aby w pełni zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Święta to czas, w którym wielu wyjeżdża nawet na kilka dni, aby spotkać się z rodziną, bądź odpocząć od codzienności. Jednak troska o bezpieczeństwo naszego domu może nam popsuć wypoczynek. Aby zachować spokój o nasz dobytek pozostawiony w domu, należy zadbać o jego odpowiednią ochronę. Na czym należy skupić uwagę, aby w pełni zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Odpowiednie okna i drzwi…

O zabezpieczeniu domu należy pomyśleć już na etapie zakupu okien i drzwi. Według policyjnych statystyk najwięcej włamań następuje zwłaszcza przez okno. Dlatego należy zadbać o to, żeby były solidne i antywłamaniowe. Szyba hartowana, która jest 4 razy bardziej odporna na uderzenie, niż zwykła z pewnością będzie stanowić barierę dla włamywacza. Zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie okna, które firma Domel ma w standardzie, stworzą dodatkowe zabezpieczenie. Utrudnią wyważenie skrzydła okiennego oraz zapewnią trudne do sforsowania połączenie ramy ze skrzydłem.

Dodatkowe zabezpieczenie…

W celu zwiększenia bezpieczeństwa możemy zastosować różnego rodzaju alarmy. Dostępne są także montowane w oknach, tzw. kontaktrony. Są to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia, które informują o każdej próbie przedostania się włamywacza do środa poprzez wyważenie okna z zewnątrz. Składają się z dwóch elementów – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. W momencie próby wyważenia następuje przerwanie obwodu oraz uruchomienie systemu alarmowego, który może zniechęcić do dalszej próby włamania. Skuteczny może okazać się także monitoring, który może odstraszyć złodzieja lub pomoże zidentyfikować sprawce włamania.

Czujni sąsiedzi…

Zaprzyjaźnieni sąsiedzi to także skuteczne zabezpieczenie domu. Zawsze można poprosić sąsiadkę o podlanie kwiatków, sprawi to wrażenie, że domownicy są obecni, a także żeby zerkała od czasu do czasu na nasz dom, czy mieszkanie. Udawanie że ktoś jest w domu to bardzo dobre rozwiązanie.

Zdarzenia losowe…

Na zdarzenia losowe niestety często nie mamy wpływu. Jednak możemy minimalizować ryzyko ich wystąpienia oraz ograniczać skutki. Ważne jest żeby przed dłuższym wyjazdem zakręcić główne zawory instalacji gazowej oraz główny zawór wody. Wówczas nawet gdy uszczelka zawiedzie nie zalejemy mieszkania, ani sąsiadów.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi