BLOG

Jak zagospodarować szeroki parapet?

W jaki sposób zaaranżować szeroki parapet, żeby uzyskać jak najwięcej korzyści?

W zależności od rodzaju pomieszczenia możemy na różne sposoby zaaranżować szeroki parapet. Jak zatem odpowiednio go zagospodarować, żeby czerpać jak najwięcej korzyści?

Szeroki parapet w kuchni

W kuchni szeroki parapet możemy wykorzystać  na kilka sposobów. Po pierwsze jeżeli posiadamy małą kuchnię, możemy używać go jako stołu do jedzenia, bądź blatu do przygotowywania potraw. Jeżeli w kuchni mamy dosyć sporo miejsca możemy szeroki parapet wykorzystać jako miejsce dla szczypiorku, bądź kompozycji naszych ulubionych kwiatków.

Szeroki parapet w pokoju

Wystarczająco szeroki parapet w pokoju możemy przede wszystkim wykorzystać jako dodatkowe miejsce do wypoczynku, bądź nauki. Mnóstwo naturalnego oświetlenia z pewnością pozwoli na koncentrację. Jeżeli w lecie nadmiar promieni słonecznych będzie lekko uciążliwy warto zastosować rolety okienne. Nie należy zawieszać grubych, ciemnych firan lub zasłon, ponieważ mogłyby przeszkadzać w swobodnym siedzisku oraz zasłaniać światło. Wieczorami ilość światła może nie być wystarczająca, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie stojąca lampa, którą z łatwością w razie potrzeby możemy przemieszczać.

Oprócz naturalnego oświetlenia nasze siedzisko powinno być wygodne. Najprostszym sposobem, aby uczynić nasz parapet komfortowy jest ułożenie na nim dużej ilości grubych poduszek. Warto pomyśleć o przymocowaniu pierwszej warstwy wówczas nie będą się przesuwać. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie materacu na wymiar z obszyciem, lub wycięcie z grubej gąbki odpowiedni kształt, który wypełni przestrzeń parapetu. Warto użyć materiału do obszycia pasującego stylistyką do reszty pokoju wówczas otrzymamy porządek we wzornictwie naszego wnętrza.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi