BLOG

Jak zagospodarować wolną przestrzeń w domu?

W jaki sposób zagospodarować wolną przestrzeń, żeby czerpać jak najwięcej korzyści?

Bardzo trudno znaleźć kogoś, kto jest zadowolony w 100 % ze swojego mieszkania. Powodem do irytacji może być np. zbyt mały metraż, nieciekawy widok z okna, bądź po prostu wystój wnętrza. Na niektóre elementy nie mamy większego wpływu, wykluczając zmianę mieszkania, na inne zaś możemy zaradzić niemal natychmiast. W tym przypadku niezbędna będzie wyobraźnia, kreatywność oraz trochę czasu.

Brak miejsca

Najbardziej irytującym problemem w domu jest brak miejsca. Brakuje szafek na ubrania, książki czy też różnego rodzaju pamiątki. Nawet jeśli uda nam się wygospodarować jakieś miejsce na wszystkie rzeczy, może się zdarzyć, że swobodny dostęp do nich będzie utrudniony. Wówczas gdy musimy w ciężki sposób wydostać jakąś rzecz nasze zdenerwowanie jest jeszcze większe. Niemal każdy posiada w domu kawałek niezagospodarowanej przestrzeni. Zatem jak ją można wykorzystać, żeby czerpać korzyści?

Meble w zabudowie

Jeżeli brakuje nam miejsca na ubrania, bądź inne szpargały a mamy kawałek wolnej ściany, to warto  w korytarzu wykonać meble w zabudowie. Jeżeli mamy ograniczoną ilość miejsca możemy zainstalować wąskie półki w kolorze białym, które nie przytłoczą wnętrza. Dobrym rozwiązaniem są także szuflady i skrzynie. W przypadku nietypowych wymiarów zabudowy pomoc stolarza może okazać się niezbędna.

Domowa biblioteka

Gdy jesteśmy fanami książek i mamy trochę więcej wolnego miejsca, warto pomyśleć o domowej bibliotece. Taka przestrzeń pozwoli się odprężyć i przenieść myślami w inny wymiar. Regał z książkami na całej ścianie, komfortowe fotele a przede wszystkim mnóstwo naturalnego światła to niezbędne elementy do stworzenia idealnego miejsca. Jeżeli nie mamy całego pomieszczenia w którym moglibyśmy stworzyć domową bibliotekę, możemy zagospodarować część np. salonu, bądź wolne miejsce pod schodami i stworzyć przyjemny kącik do czytania. Warto umiejscowić fotel przy samym oknie, wówczas będziemy mogli się relaksować przy naturalnym oświetleniu.

Aktywny odpoczynek

Jeżeli lubimy aktywny wypoczynek, a szkoda czasu na dojazdy na siłownię, warto zorganizować takie miejsce w domu. Oczywiście oprócz wystarczająco dużej przestrzeni potrzebujemy odpowiedniego sprzętu sportowego. Należy także zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego warto umieścić na podłodze wykładzinę antypoślizgową. Druga kwestia to komfort. Jeżeli mamy blisko sąsiadów, musimy zadbać o odpowiednie wygłuszenie np. za pomocą maty z włókna poliestrowego. Niezbędną rzeczą dla naszego komfortu jest odpowiednia wentylacja. Jak wiadomo najszybszą wentylacją jest okno, które również dodatkowo doświetli pomieszczenie naturalnym światłem.

Dom to miejsce w którym chcemy czuć się dobrze. Wówczas powinniśmy urządzić go według własnych potrzeb i zainteresowań. Nieważne czy jesteśmy miłośnikami aktywnego czy biernego wypoczynku, powinniśmy poświęcić czas, żeby stworzyć idealne i niepowtarzalne miejsce.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi