BLOG

Jak zaplanować wymianę okien, aby przebiegła bez komplikacji?

Na co trzeba zwrócić uwagę planując wymianę okien?

Planując remont każdy chciałby, żeby przebiegł bezboleśnie. Wymiana okien na nowe to spore zamieszanie. Zatem jak powinno wyglądać prawidłowe przygotowanie?

W każdej inwestycji najważniejszy jest plan, dlatego nie możemy o nim zapomnieć w tak ważnej kwestii jak wymiana okien. Powodów do podjęcia decyzji o konieczności wymiany może być wiele np. energooszczędność, która jest bardzo ważna, zwłaszcza, że ceny za ogrzewanie z roku na rok ciągle wzrastają. Następnym powodem może być estetyka, na którą zwracamy coraz większą uwagę, tym bardziej, że producenci są w stanie spełnić najbardziej wymagające oczekiwania klientów. Zatem w jakiej kolejności powinniśmy zaplanować proces wymiany okien, żeby przebiegł bez komplikacji?

Pomoc specjalisty

Jeżeli masz dylemat jakie okna wybrać, bądź nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie i nie wiesz co oznaczają poszczególne parametry, warto zgłosić się o pomoc do fachowca. Z pewnością kluczowe znaczenie ma współczynnik odpowiedzialny za izolacyjność. Nie mniej ważny jest również współczynnik odpowiedzialny za przepuszczalność energii słonecznej. Jednak najpierw powinniśmy zapoznać się z warunkami instalacji okien, które znajdują się w opisie budynku. Gdyby w opisie nie były zamieszczone takie informacje, można odnieść się do warunków technicznych budynków mieszkalnych.

Stare okna

Dotychczasowe okna mogą być cennym źródłem informacji odnośnie wymiarów nowych okien. Jeżeli mieszkamy w bloku musimy dostosować wymiary i wygląd do obowiązujących norm. Jeżeli mamy dom jednorodzinny możemy zamówić okna w dowolnym kolorze oraz kształcie.

Warunki atmosferyczne

Wymianę okien warto planować w porze suchej, kiedy pogoda jest stabilna. Jeżeli chodzi o temperaturę powinna być bliska 16 stopni, montowanie okien w niższej temperaturze może negatywnie wpłynąć na trwałość i szczelność okien.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi