BLOG

Jak zaprojektować miejsce do wypoczynku?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę projektując miejsce do wypoczynku?

Nasze mieszkanie lub dom powinno być miejscem do którego będziemy chętnie wracać relaksować się i odpoczywać po ciężkim dniu pracy. Niestety zdarza się tak, że rzeczywistość odbiega od ideału. Godziny spędzone w pracy i obowiązki domowe zabierają bardzo dużo czasu, dlatego często brakuje chwili na odpoczynek. Jednak warto poświęcić choćby pół godziny dziennie na chwilę wytchnienia tylko dla siebie. Aby w pełni cieszyć się relaksem, warto odpowiednio przygotować specjalne miejsce.

Najważniejsze…

Niezbędnym elementem do relaksu jest oczywiście wygodna kanapa lub sofa. To właśnie ona sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych, a także zapewnia wygodne oglądanie telewizji, czy czytanie książek lub prasy. Komfortowa kanapa to zakup na wiele lat, dlatego musi to być przemyślana decyzja. Najlepiej ustawić ją przodem to telewizora, wówczas nie będzie problemu z przekrzywianiem głowy. Jeżeli posiadamy fotel warto zainwestować w podnóżek, który z pewnością zapewni nam swobodną pozycję do odpoczynku. Jeżeli dopiero planujemy jego zakup, warto dobrać pod względem designerskim do reszty pomieszczenia. Jednak nie należy zapominać, że fotel ma być przede wszystkim wygodny. Warto umieścić obok niego wysoką stojącą lampę, która zapewni oświetlenie podczas czytania.

Może coś nietypowego…

Hamaki czy wiszące fotele w salonie mogłyby się wydawać nieco kontrowersyjne, jednak coraz częściej goszczą, także w polskich mieszkaniach czy domach. We własnych wnętrzach również  możemy rozważyć takie rozwiązanie. Nie tylko jest bardzo wygodne ale i stylowe. Jedynym minusem może być, zbyt mała ilość miejsca w pomieszczeniu. W takim przypadku możemy poszukać miejsca na tarasie lub balkonie. Nawet gdy na dworze zrobi się zimniej, nie musimy rezygnować z odpoczynku, ponieważ mamy do dyspozycji ciepłe koce i kubek gorącej herbaty.

Parapet…

Gdy posiadamy duży parapet możemy zagospodarować go jako siedzisko. Nie od dziś wiadomo, że patrzenie przez okno uspokaja. Jeżeli posiadamy standardowy parapet z łatwością możemy podziwiać piękne widoki z fotela lub sofy.

Łazienka…

Łazienka to miejsce, w którym również możemy się zrelaksować. Komu z nas nie marzy się gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami, błyszczącymi świecami i np. kieliszkiem wina?

Każdy z nas jest inny i w różny sposób lubi wypoczywać. Mamy nadzieję, że powyższe pomysły zainspirują Was do stworzenia własnego kącika relaksu.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi