BLOG

Jakie funkcje powinny posiadać okna do konkretnych pomieszczeń?

W jakie funkcje powinny być wyposażone okna do konkretnych pomieszczeń?

W pierwszym momencie może się wydawać, że wszystkie okna w domu czy mieszkaniu, są identyczne. W większości przypadków tak właśnie jest, jednak nie zawsze musi to być prawda. Taki sam wygląd okna niekoniecznie oznacza takie same parametry oraz funkcje. Planując zakup okien warto dostosować parametry oraz funkcje do konkretnych pomieszczeń.

Okno w kuchni

Planując okno w kuchni należy pamiętać o tym, że spędzamy tam sporo czasu, dlatego należy zapewnić wystarczającą ilość naturalnego oświetlenia. Umieszczenie okna nad blatem kuchennym, to idealne rozwiązanie dla osób lubiących gotowanie, wówczas przygotowanie potraw umilą promienie słoneczne. Nie należy także zapominać o odpowiedniej wentylacji, która podczas gotowania z pewnością się przyda. W takim przypadku możemy zastosować okucia z funkcją odstawienia skrzydła od ramy na szczelinę 6 mm lub nawiewniki.

Okno w łazience

Decydując się na okno w łazience przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią wentylację. Niemniej jednak ważną kwestią jest zapewnienie komfortu oraz ochronę przed wścibskimi sąsiadami. W tym przypadku możemy zastosować szyby mleczne lub ornamentowe, bądź tradycyjne rolety.

Okna do sypialni i salonu

Planując okno w sypialni należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej ilości naturalnego światła, ale nie należy przesadzać, żeby nie przeszkadzało w spokojnym śnie. Jeżeli sypialnia znajduje się od strony wschodniej zwolennikom leniuchowania proponujemy zastosować rolety lub grube zasłony, ponieważ budzące się słońce będzie mogło być dokuczliwe. Jeżeli mieszkamy w mieście warto też pomyśleć o szybach dźwiękoszczelnych, które skutecznie zniwelują hałas z zewnątrz. W przypadku salonu powinniśmy zastosować duże okna, które efektywnie doświetlą pomieszczenie naturalnym światłem.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi