BLOG

Jakie korzyści możemy czerpać z aranżacji parapetu?

W jaki sposób możemy pomóc w oczyszczaniu wnętrza za pomocą aranżacji parapetu?

Nie masz pomysłu na aranżację parapetu? Jeżeli lubisz rośliny doniczkowe, to może warto połączyć przyjemne z pożytecznym? Wnętrza w których gości natura, mogą pomóc w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

W naszym kraju sezon jesienno-zimowy może dać się we znaki. Niskie temperatury oraz brak słońca nie wprawiają nas w dobry nastrój. Jednak nie tylko to może utrudniać nam funkcjonowanie. Smog i inne zanieczyszczenia powietrza są szkodliwe szczególnie zimą, gdy ich stężenie w powietrzu znaczenie wzrasta. W jaki sposób możemy pomóc w oczyszczaniu wnętrza za pomocą aranżacji parapetu?

Nie od dziś wiadomo, że niektóre typy roślin wpływają pozytywnie na jakość powietrza w pomieszczeniu. Jeżeli nie posiadamy specjalistycznych filtrów powietrza, tym bardziej powinniśmy zainwestować w roślinną aranżację parapetu. Rośliny doniczkowe, które wspomagają jakość powietrza nie są wygórowane cenowo. Zatem jakie rodzaje roślin warto postawić na parapecie?

Bluszcz pospolity

To bardzo popularna roślina. Przeznaczona jest do zaciemnionych pomieszczeń np. przedpokój bądź hol. Nie wymaga częstego podlewania oraz dobrze znosi chłodniejsze temperatury. Bluszcz pospolity może żyć nawet do 10 lat. Należy jednak uważać, ponieważ niektóre części mogą być trujące dla człowieka.

Fikus Benjamina

Ten rodzaj roślin również często można spotkać w naszych domach. Skutecznie oczyszcza powietrze z toksyn. Ponadto posiada wyjątkowe walory estetyczne. Fikusy świetnie czują się w jasnych pomieszczeniach w pobliżu dużych i widnych okien. W przypadku tego rodzaju roślin jest wskazana regularna pielęgnacja, nawożenie, zraszanie, a także pielęgnacja dużych liści. Osoby wrażliwe powinny na niego uważać, ponieważ jest alergenny.

Dracena odwrócona

Naturalne środowisko tej rośliny to egzotyczne zakątki świata. Jednak bez problemu możemy ją spotkać w niemal każdej kwiaciarni, bądź sklepie ogrodowym. Nie wymaga dużej pielęgnacji. Najbardziej sprzyjające warunki to jasna, ale niezbyt nasłoneczniona część mieszkania. Warto przeznaczyć dla niej większą ilość miejsca, ponieważ może dorosnąć nawet do metra wysokości.

Sansewieria gwinejska (wężownica)

Ten rodzaj rośliny jest bardzo łatwy w uprawie. Służy mu temperatura pokojowa. Nie wymaga częstego podlewania, natomiast świetnie czuje się zarówno w nasłonecznionych miejscach jak i półcieniu. Sansewieria doskonale sprawdzi się w sypialni, ponieważ jest nocnym producentem tlenu.

Roślin które wspomagają oczyszczanie powietrza jest znacznie więcej. Kwiaty w pomieszczeniach mają także wpływ na nawilżenie powietrza, co jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym. Ponadto natura w aranżacji pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi