BLOG

Jesienne aranżacje wnętrz

Jak w prosty sposób wprowadzić jesień do wnętrz?

Jesień to czas, gdy jest więcej deszczowych dni, a wieczory robią się coraz dłuższe. Niektórych z nas może to wprawiać w przygnębienie, a nawet powodować jesienną chandrę, dlatego chcemy spędzać więcej czasu w domowej oazie. Jednak w gruncie rzeczy jesień to piękna pora roku. Warto wprowadzić ją również do wnętrza, dzięki czemu w domowym zaciszu będziemy mogli się zrelaksować i odpoczywać. Jak możemy to zrobić w prosty sposób?

Jesienne dekoracje możemy zamieścić w każdym pomieszczeniu zarówno w kuchni, sypialni, czy salonie. Warto też pomyśleć o dekoracjach na zewnątrz, na werandzie, czy tarasie.

Naturalne dekoracje

Jesienne dary natury są piękne same w sobie, dlatego warto wykorzystać ich elementy także w aranżacji wnętrz. Z pewnością przydadzą się kolorowe liście, szyszki, kasztany. Owoce także mogą służyć jako dekoracja zarówno suszone jak i świeże. Obecnie coraz częściej możemy spotkać dekoracje z wykorzystaniem dyni. Aranżując dom nawiązujący do jesieni, nie może zabraknąć typowych dla tej pory roku kolorów, czyli czerwieni, złota, czy odcieni brązu.

Jeżeli planujemy dekorację salonu, to dekoracja stołu jest obowiązkowa. Możemy na przykład w stylowym wazonie umieścić bukiet z kolorowych liści. Dla łakomczuchów doskonałym pomysłem będzie piękna miska z różnymi orzechami w skorupkach. Warto jednak w pobliżu zamieścić dziadka do orzechów. Nie należy jednak przesadzać z ozdobami na stole, żeby nie przeszkadzały w spożywaniu posiłków. Oprócz stołu warto zamieścić dekoracje także na ścianie i parapetach.

Dzieci również mogą pomagać w przygotowaniach dekoracji jesiennych. Nie tylko w zbieraniu materiałów. Któż z nas w dzieciństwie nie robił ludzików z kasztanów? To świetna zabawa.

Dekoracje okien i parapetów

Planując aranżację parapetu należy pamiętać, że częściowo będzie widoczna także z zewnątrz, dlatego musi być na tyle efektowna, aby cieszyła osoby przechodzące obok. Doskonale sprawdzą się dekoracyjne dynie i oczywiście kolorowe liście. Jeśli chodzi o dekorację okien, to warto zawiesić delikatną firankę z zasłonami spiętymi do boków np. w kolorze złota lub brązu.

Dla właścicieli domów ceniących naturę i zieleń nie może zabraknąć roślin doniczkowych. Nie tylko będą pięknie wyglądać i wprowadzać naturę do wnętrza, ale jeszcze będą produkować mnóstwo tlenu i oczyszczać powietrze, czyli przyjemne z pożytecznym.

Dodatki nie tylko naturalne

Aby wnętrze nie było zbyt ponure warto ułożyć na kanapie klika kolorowych poduszek. Poszewki w kolorze butelkowej zieleni będą nawiązywać do dojrzałych liści, natomiast kolor fioletowy będzie się kojarzył z pięknym wrzosem. Warto zaczepić także lamki, lampiony lub świecie, które wprowadzą do wnętrza przytulny klimat.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi