BLOG

Kobiecy wystrój wnętrz

Jakie cechy posiadają kobiece wnętrza?

Czy kobiecy wystrój wnętrza różni się od męskiego? Jakie kolory i elementy dominują w kobiecych wnętrzach?

Nie każdy o tym wie, ale wnętrza bardzo dużo mówią o właścicielach. To co wybieramy do naszych mieszkań i domów nie jest przypadkiem. Wnętrza pokazują sposób życia właścicieli, a także osobowość. Czy to kobieta biznesu, marzycielka, fanka sportu a może minimalizmu?

Każde kobiece wnętrze jest wyjątkowe i niepowtarzalne, urządzone z uwagą i starannością. Wystrój pokazuje jakie ma upodobania. Urządzone jest jako spójne połączenie zainteresowań i pracy, które odzwierciedlają kolory, a także akcesoria i dodatki.

Odważne wnętrze

Gdy wnętrze obfituje w intensywne wzory i kolory to z pewnością urządzała je kobieta o silnym i odważnym charakterze. Właścicielka takiego mieszkania jest twórcza, kreatywna, a czasami nawet wybuchowa. Nie boi odważnych połączeń. Twardo stąpa po ziemi i wie czego chce. Wyznacza konkretne cele i dąży do realizacji. Dotyczy to także wystroju wnętrz. Nasycone kolory są na porządku dziennym. Zielone czy krwisto czerwone okna nie są czymś wyjątkowym. W swoich aranżacjach stosują odważne połączenia, które niekiedy mogą drażnić. Takie wnętrza mogą być tworzone np. w stylu eklektycznym, czyli połączenie nowości z tradycjami.

Harmonijne, stonowane wnętrze

Nie ma co się oszukiwać ale to kobiety przeważnie dbają o domowe zacisze. We wnętrzach strażniczek domowego ogniska panuje ład, porządek i harmonia. Starannie dobierają kolory, meble i dodatki, z myślą o scalaniu rodziny. W takich wnętrzach przeważają jasne kolory. W przypadku okien także dominują jasne kolory o klasycznych kształtach. Często można spotkać połączenie kuchni z salonem, która sprzyja zacieśnianiu relacji rodzinnych. Ten typ kobiety dba o to, aby wszyscy w domu czuli się dobrze i bezpiecznie.

Wszechobecny… minimalizm

Wnętrza w których króluje prostota i minimalizm każdy nawet najmniejszy drobiazg ma swoje przeznaczone miejsce oraz stanowi dopełnienie spójnej całości. Minimalizm jest obecnie bardzo modny we współczesnych aranżacjach, nie tylko wnętrz. Właścicielki wnętrz w takim stylu cechuje towarzyskość, otwartość. To wnętrza kobiet, które cieszą się małymi rzeczami oraz kochają codzienność. W stylu minimalistycznym dzięki ograniczeniu dodatków, często to właśnie okna stanowią główny element dekoracyjny. W takim przypadku doskonale sprawdzi się okno Quadro, które posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Ponadto posiada ujednolicony wymiar zarówno dla kombinacji ze skrzydłem, złożenie ze słupkiem ruchomym oraz stałe szklenie, mają tę samą szerokość równą 100 mm. Dzięki temu okno wygląda spójnie i elegancko.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi