BLOG

Kolory okien plastikowych – kolory rdzenia

Kolorystyka okien plastikowych to nie tylko kolory zastosowanych oklein, ale także kolory rdzenia okien.

W oknach PVC można zastosować kolorową zewnętrzną powłokę tzw. okleinę. Okleiny mogą imitować drewno lub występować w innym kolorze. Okna plastikowe mogą być oklejone z  obu stron (z zewnętrznej i z wewnętrznej strony domu), tylko z zewnątrz, wyłącznie od strony wewnętrznej pomieszczenia  lub mogą być całkowicie białe.

Przy zakupie okien, w których zastosowano kolorową okleinę warto zwrócić uwagę na to, czy profile okienne są w pełni kolorowe, czyli czy są barwione w masie czy też posiadają tylko zewnętrzną powłokę tzw. okleinę. W zależności od koloru wybranej okleiny okna mogą być (wewnątrz konstrukcji) w pełni szare, w pełni białe, bądź w pełni brązowe.

Szary kolor rdzenia

Szare odcienie profili okiennych coraz prężniej podbijają światową architekturę. Dodają wnętrzom klasy, stylu i elegancji. Na zewnątrz świetnie komponują się z elewacją budynku, natomiast wewnątrz doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji. Dzięki szaremu kolorowi rdzenia okno po otwarciu jest spójne kolorystycznie z zastosowaną okleiną oraz aranżacją wnętrza. Ponadto zabarwiony rdzeń profila PCV pozytywnie wpływa na funkcjonalność okna, które w mniejszym stopniu ulega zabrudzeniu.

Okna w pełni szare, czyli z szarym rdzeniem to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w stylu industrialnym aranżacji wnętrz zdominowanym przez odcienie szarości. Okna w takich odcieniach idealnie będą się komponowały z fototapetą przypominająca mur bądź ścianą w kolorze czerwieni.

W ofercie firmy Domel okna w pełni szare występują w linii produktowej Vector przy zastosowaniu obustronnych oklein takich jak: ciemnoszary, łupkowo-szary, platyna, spectral ultramat antracytowy. W oknach Energetic, Infinity Passive oraz Perspektive szary kolor rdzenia występuje w oknach, w których zastosowano obustronną okleinę w kolorach antracytowym, szarym bazaltowym, czarnym.

Biały kolor rdzenia

Biały kolor rdzenia jest najbardziej popularny, ponieważ występuje w białych oknach, we wszystkich okleinach jednostronnych oraz niektórych obustronnych. Biały kolor rdzenia uwydatnia piękno koloru okleiny. Dla miłośników jasnych kolorów z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale.

Zastosowanie okien w jasnych okleinach z białym rdzeniem idealnie sprawdzi się w stylach aranżacji wnętrz takich jak: śródziemnomorski, w którym dominują duże przeszklenia oraz okna w jasnych okleinach np. dąb bielony, kremowy jak również glamour, w którym panuje ekstrawagancja oraz wszechobecny blask. Świetnie będą pasować okna w kolorach: szczotkowany srebrny, szczotkowany mosiądz.

Biały kolor rdzenia występuje w oknach w obustronnych kolorach takich jak: kremowy, zielony, szary, dąb bielony, biały, granatowy, szczotkowany mosiądz, szczotkowany srebrny, czerwony, niebieski, szary.

Brązowy kolor rdzenia

Okna w pełni brązowe o brązowym kolorze rdzenia występują przede wszystkim przy zastosowaniu obustronnych oklein w odcieniach brązu. W zależności od koloru profila, kolor rdzenia może przybierać odcień jasnobrązowy lub ciemnobrązowy. Brązowy kolor rdzenia nadaje niepowtarzalnego designu całej konstrukcji oraz pozwala zachować spójność wizualną również po otwarciu okna. Dodatkowo łatwiej zadbać o estetykę, ponieważ zabrudzenia są mniej widoczne.

Brązowe odcienie zarówno oklein jak i rdzenia znajdują doskonałe zastosowanie w stylach aranżacji wnętrz takich jak: kolonialny, w którym prym wiodą „kolory ziemi”, czyli przede wszystkim odcienie brązu np. orzech, mahoń, dąb rustykalny, dąb bagienny oraz skandynawski w którym doskonale sprawdzą się jasne odcienie brązu np. złoty dąb, oregon, wiśnia.

Ciemnobrązowy kolor rdzenia występuje w oknach, w których zastosowano obustronne kolory oklein takie jak: orzech, mahoń, dąb rustykalny, dąb bagienny, czekoladowy brąz, orzech włoski, wiśnia, siena noce, anteak, dąb ciemny, macore, ciemnobrązowy, brąz platynowy.

Natomiast jasnobrązowy kolor rdzenia występuje w obustronnych kolorach takich jak: złoty dąb, oregon, sosna górska, jasny dąb, winchester, daglezja letnia.

We współczesnej architekturze niewątpliwie króluje kolor antracyt. Okna w odcieniach szarości idealnie komponują się z innymi barwami. Daje to duże możliwości przy projektowaniu wnętrz. Każdy z nas chciałby piękne zaaranżować wnętrza swojego domu, dlatego warto inwestować w najmodniejsze zgodne z aktualnymi trendami.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi