BLOG

Korzyści z posiadania okna w łazience

Jakie korzyści możemy czerpać posiadając okno w łazience?

Planując budowę domu często pada pytanie czy projektować okno w łazience. Oczywiście zarówno opcja łazienki z oknem jak i bez posiada swoje plusy i minusy, jednak zdecydowana przewaga jest za oknem. Zatem jakie korzyści możemy czerpać posiadając okno w łazience?

Wentylacja

Łazienka to miejsce w szczególności narażone na wilgoć. Gorąca kąpiel, czy pranie wytwarzają mnóstwo pary wodnej z którą standardowa wentylacja może sobie szybko nie poradzić. Efektywna wentylacja w łazience to podstawa, w przeciwnym wypadku doprowadzi to do podniesienia poziomu wilgoci w pomieszczeniu, wynikiem czego może spowodować powstanie pleśni i grzybów, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Gdy posiadamy okno, wówczas w szybki sposób możemy wywietrzyć pomieszczenie, nawet gdy minimalnie je uchylimy zapewni to duży efekt.

Naturalnie więcej światła

Naturalne światło słoneczne nie tylko pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze. W ciągu dnia nie ma potrzeby korzystania ze sztucznego światła co pozytywnie odczujemy otrzymując rachunki za prąd. Promienie słoneczne również ogrzeją wnętrze, co pozwoli zaoszczędzić również na ogrzewaniu. Łazienka to miejsce w którym panie zazwyczaj robią makijaż, przy naturalnym oświetleniu można zrobić bardziej naturalny i dokładniejszy.

Okno w łazience a prywatność…

Projektując okno w łazience niektórzy z nas mają obawy przed wścibskimi sąsiadami. Jednak nie warto rezygnować ze skutecznej wentylacji oraz naturalnego oświetlenia. W takim przypadku z pewnością pomocne będą rolety albo odpowiednie szyby. Do łazienki polecamy mleczne lub ornamentowe, przez które nawet przy zapalonym świetle nie będzie nic widać z zewnątrz. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni ochronę prywatności ale będzie elementem wystroju wnętrz.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi