BLOG

Jak kupić okna w dobrej cenie?

Jak kupić okna w rozsądnej cenie?

Przed zakupem okien trzeba się trochę przygotować. Należy sprawdzić najważniejsze parametry okien, przemyśleć na które cechy chcemy zwrócić uwagę oraz jakie akcesoria okienne możemy otrzymać w promocji.

Najlepszy moment na zamówienie okien

Idealny moment na zamówienie okien do nowo wybudowanego domu jest wtedy gdy, dom jest zadaszony i lada chwila będą miały się rozpocząć prace wykończeniowe. Najlepiej, aby okna dotarły do właściciela tuż przed montażem. Okna przed wymianą możemy zamówić w dowolnym terminie, najlepiej jednak w ciepłych miesiącach.

Ceny okien

Nad czym trzeba się zastanowić przed zakupem okien:
– z jakiego materiału chcesz mieć okna;
– jakie funkcje okien są dla Ciebie najważniejsze (oszczędność energii, bezpieczeństwo);
– jaki kolor;
– jakie dodatkowe akcesoria chcielibyśmy posiadać.
Zapytanie o wycenę można rozesłać do kilku producentów okien podając wymiary oraz inne wskazówki. W punkcie sprzedaży warto skorzystać z konfiguratora, bądź cennika wówczas poznamy przybliżoną cenę okna. Trzeba jednak zwracać uwagę na wszystkie szczegóły oferty, ponieważ okno może się wydawać tylko z pozoru niedrogie np. w podstawowej wersji, natomiast wszystkie dodatki oraz nietypowe wymiary mogą nas słono kosztować.

Skorzystaj z promocji

Producenci okien doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ciekawa promocja zainteresuje niejednego klienta. Warto korzystać z promocji, ale trzeba zwracać uwagę na szczegóły.
Jakich promocji możemy się spodziewać? Jak najbardziej obniżek cenowych, ale nie tylko. Czasami w promocji można otrzymać dodatkowe wyposażenie okna, bądź akcesoria np. urządzenie do mycia okien. Należy jednak pamiętać, że promocja może dotyczyć tylko konkretnych modeli okien, bądź warunkiem skorzystania z promocji może być zakup określonej minimalnej liczby okien. Warto również przyjrzeć się rzeczywistemu rabatowi na okna. Zdarza się, że firmy stosują tzw. rabat kaskadowy i podają jego najwyższą wartość np. 50%, jednak nie zaznaczają, że dotyczy on zakupu większej ilości okien.

Kupując okna poza sezonem można otrzymać niższe ceny

Promocje zimowe trwają zazwyczaj od listopada do końca stycznia. Obejmują najczęściej wszystkie produkty, bądź ich większą część. Należy uważać, ponieważ zdarza się, że producenci kuszą wysokimi rabatami zimowymi, a tymczasem mogą to być zsumowane wszystkie rabaty obowiązujące przez cały rok powiększone tylko o kilka procent rabatem zimowym.

Jakie dodatkowe korzyści możemy otrzymać przy zakupie okien

Przy zakupie okien nie należy kierować się wyłącznie ceną, warto pomyśleć o tym jakie dodatkowe korzyści możemy otrzymać wybierając dany produkt. Możliwości jest tutaj dużo np. bezpłatny montaż, korzystniejsze warunki gwarancji, bezpłatne doradztwo techniczne, nieodpłatna usługa pomiaru otworów okiennych lub możliwość skorzystania z programu do wizualizacji okien.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi