BLOG

Męskie aranżacje wnętrz

Jakie elementy posiadają typowo męskie wnętrza?

O kobiecych wnętrzach mówi się dużo, natomiast o męskich nieco mniej. Czym właściwe różnią się wnętrza typowo męskie od kobiecych? Jakie kolory, meble i dodatki dominują?

Niektórym męskie wnętrza kojarzą się z bałaganem i chaosem. Jednak coraz częściej możemy spotkać wnętrza typowo męskie, w których panuje ład i porządek. Męskie wnętrza to nie tylko pokoje gier, gabinety, czy garaże. Obecnie również inne pomieszczenia mogą określać płeć właściciela. Do niedawna kwestiami designu zajmowały się głównie kobiety. Jednak coraz częściej także mężczyźni zajmują się aranżacją wnętrz, w których mieszkają, a także pracują.

Funkcjonalność przede wszystkim

Męskie wnętrza charakteryzuje oryginalne wzornictwo i proste rozwiązania. Dominują w nich bardzo ciemne kolory z kontrastującą bielą. W męskich wnętrzach króluje prostota, minimalizm oraz funkcjonalność. Mężczyźni z reguły nie lubią dodatków, które nie mają konkretnego zastosowania, tylko zbierają kurz. Akceptują natomiast duże grafiki naścienne oraz plakaty. Istotne w męskim wnętrzu jest dobranie innowacyjnych mebli o prostych, geometrycznych kształtach. Sofy najlepiej masywne i ciemne nadadzą wnętrzu charakter typowo męski. Ponadto szafy zabudowane z chromowanymi dodatkami wprowadzą do wnętrza spokój i harmonię. Okna w męskich wnętrzach są zazwyczaj w ciemnych kolorach. Preferowane są profile o prostych lecz innowacyjnych kształtach. W ofercie firmy Domel innowacyjne okno Quadro doskonale spełni te warunki. Posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło, dzięki temu idealnie wpisują się w minimalistyczne wnętrza.

W męskich łazienkach często możemy spotkać kontrastujące ze sobą kolory takie jak biel i czerń np. białe meble oraz sprzęty sanitarne przełamane ciemnym tynkiem o strukturze betonu lub ciemne kafelki. W męskiej toalecie tak samo jak w kobiecej dużą rolę odgrywa oświetlenie. Który z mężczyzn chciałby iść do pracy czy na randkę niedokładnie ogolony? Wiadomo, że lepsze jest naturalne oświetlenie, dlatego warto pomyśleć o oknie w łazience, które będzie stanowiło dodatkowe źródło efektywnej wentylacji. W męskich łazienkach nie jest potrzebna duża ilość półek na kosmetyki, dlatego można zagrać światłem wykorzystując szkło, chrom lub inne materiały.

Męskie hobby

Wielu mężczyzn posiada hobby, które może być inspiracją do aranżacji wnętrza. Coraz częściej chcą urządzać wnętrza nawiązując do swoich zainteresowań. Gdy jest możliwość poświęcenia całego pomieszczenia na pokój do zainteresowań to warto to zrobić. W takim pokoju mogą się znaleźć np. stół bilardowy, piłkarzyki, a dla fanów astronomii z pewnością przyda się miejsce do obserwatorium z teleskopem. Dla miłośników kosmosu najlepszym wyborem będą duże przeszklenia, które ułatwią obserwację. Mężczyznom lubiących sport doskonałym pomysłem będzie domowa siłownia. W tym przypadku należy zadbać o efektywną wentylację, którą zapewnią okna z funkcją wietrzenia szczelinowego.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi