BLOG

Na jakim etapie budowy powinniśmy montować okna i drzwi zewnętrzne?

W jakiej kolejności powinny przebiegać prace montażowe?

Przy budowie domu kolejność wykonywanych prac jest ściśle określona i należy jej przestrzegać. Montaż okien i drzwi zewnętrznych najlepiej prowadzić, gdy mury są już wysuszone, wówczas zamknięcie pomieszczeń nie spowoduje skraplania się wilgoci wewnątrz pomieszczeń. Zatem jaki etap budowy jest najbardziej sprzyjający do montażu okien i drzwi?

Prawidłowy moment montażu

Najlepszym czasem na montaż okien i drzwi zewnętrznych jest moment, gdy wszystkie prace mokre są już zakończone, i budynek jest przesuszony, ale gdy nie ma jeszcze elewacji. To duży krok do przodu w budowie, ponieważ spokojnie można zamknąć dom w stanie surowym i dalej prowadzić prace wykończeniowe. Nie należy zapominać, aby budynek był w jak największym stopniu wysuszony. W przeciwnym razie wilgoć mogłaby uszkodzić okna, drzwi lub inne elementy znajdujące się w stanie surowym. Jednak nawet po montażu w odpowiednim czasie, należy zadbać o odpowiednią wentylację, aby prace wykończeniowe nie powodowały osiadania się wilgoci. Okna pcv i drzwi zewnętrze pcv, są bardziej odporne na wilgoć, niż okna i drzwi wykonane z drewna, dlatego w tym przypadku, w razie potrzeby można szybciej przeprowadzić montaż. Materiał pvc jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Ponadto drzwi zewnętrzne pcv nie wymagają żadnej konserwacji.

W jaką porę roku najlepiej przeprowadzać montaż

Często zdarza się tak, że prace otwarte surowe kończą się późną jesienią, wówczas montaż okien i drzwi przypada na zimę. Na rynku są dostępne pianki montażowe, których można używać nawet przy ujemnych temperaturach. Jednak gdy mamy możliwość wyboru, warto zaczekać do wiosny, żeby bez przyczyny nie narażać stolarki pvc.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi