BLOG

Nowoczesność zamknięta w tradycji

Jak wprowadzić nowoczesność do tradycyjnego domu?

Świat pędzi z postępem. Coraz więcej innowacyjnych rozwiązań możemy spotkać w naszych domach, ułatwiających ludziom funkcjonowanie. Jednak jeżeli lubisz tradycyjne wnętrza, ale chciałbyś wprowadzić „nutkę” innowacyjności, poniżej podpowiemy kilka możliwości jak to zrobić.

Ogrzewanie podłogowe

Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz montować w swoim domu tradycyjnych grzejników, można zapewnić ciepło w domu w całkiem inny sposób. Jednym z nich jest ogrzewanie podłogowe. Do niedawana nie było to popularne rozwiązanie ze względu na cenę, było traktowane jako luksus. Natomiast obecnie coraz więcej osób budujących dom może sobie na to pozwolić, ponieważ koszt instalacji znacznie zmalał. W mieszkaniach w bloku również można spotkać taki system ogrzewania. Przede wszystkim to wygodne rozwiązanie. Niektórzy nawet twierdzą, ze jest korzystniejsze dla alergików. Na rynku dostępne jest ogrzewanie podłogowe elektryczne oraz wodne. Każda z opcji ma swoje wody i zalety, dlatego niezbędna jest wnikliwa analiza i wybór systemu który nam najbardziej odpowiada.

Kaloryfer, czyli coś więcej niż ciepło

Jakiś czas temu wybór kaloryferów nie był zbyt duży. Nie służył jako element dekoracyjny, wręcz przeciwnie. Kaloryfery umieszczane były w większości pod oknem oraz zasłonięte długą firanką, żeby nie rzucały się w oczy. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli o oryginalnych kształtach. Grzejniki z łatwością można pomylić z dziełami sztuki. Szeroka paleta kolorystyczna umożliwia dopasowanie do aranżacji wnętrza poszczególnego pomieszczenia.

Okna obecnie

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór okien był ograniczony. Okno przede wszystkim miało być funkcjonalne. Ich gabaryty także nie zwalały z nóg. Obecnie wybór okien jest bardzo bogaty. Kształty, kolory i gabaryty przyprawiają o zawrót głowy. Przeszklone ściany, przesuwne drzwi tarasowe nawet w domach jednorodzinnych stają się standardem. Postęp technologiczny umożliwia sterowanie okien i drzwi tarasowych za pomocą pilota a także smartphone. Dzięki temu będąc nawet poza domem, możemy włączać i wyłączać pożądane funkcje. Nie musimy się martwić nawet gdy zostawimy otwarte okna a pogoda się zmienia, wówczas za pomocą aplikacji zdalnie możemy zamknąć okna bez obawy przed deszczem czy burzą.

Oświetlenie

Postęp technologiczny dotyczy także sztucznego oświetlenia. Tradycyjne żyrandole czy abażury możemy nieco unowocześnić instalując czujniki ruchu. Dzięki temu światło będzie się włączało automatycznie, tylko wtedy gdy ktoś będzie w pobliżu. Natomiast gdy opuścimy pomieszczenie czujnik zadba o to by światło zostało wyłączone. Nawet gdy zostawimy włączone światło i wyjdziemy  z domu to nie musimy się martwić.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi