BLOG

Okna dla alergika

Na co należy zwrócić uwagę wybierając okna dla alergika?

Wiosna to ciężki czas dla alergików, gdy stężenie pyłków znacznie wzrasta, a objawy alergii takie jak katar sienny, bądź łzawienie oczu dają o sobie znaki, często szukamy schronienia w domu. Urządzając pokój dla alergika należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Jednym z nich to odpowiednie okna. Zatem na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając okna, aby ulżyć alergikom?

Materiał

Okno jest jedną z najważniejszych barier chroniących pomieszczenie przed alergenami znajdującymi się na zewnątrz, dlatego wybierając stolarkę odpowiednią do pokoju alergika należy zwrócić szczególną uwagę na łatwość czyszczenia profili. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza gdy dochodzi uczulenie na kurz i roztocza, wówczas mycie powinno być wykonywane bardzo często. Najlepszym materiałem z którego powinno być wykonane okno dla alergika jest PVC. Jest to materiał niezwykle łatwy w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Za pomocą wilgotnej szmatki oraz delikatnego płynu bez trudu pozbędziemy się nieczystości. Ponadto PVC jest bardzo wytrzymały oraz odporny na warunki atmosferyczne.

Wentylacja

Odpowiednia wentylacja pokoju alergika to niezwykle trudne zadanie. Po pierwsze nie należy otwierać okna na oścież w ciągu dnia, kiedy stężenie pyłków jest największe i z łatwością mogą dostać się do wnętrza pomieszczenia. Kupując lub wymieniając okna warto zwrócić uwagę aby były wyposażone w okucia z funkcją wietrzenia szczelinowego, która umożliwia odstawienie skrzydła od ramy na całym obwodzie na 6 mm. Wówczas przy zaryglowanych oknach możliwa jest swobodna wymiana powietrza, nie wpuszczając pyłków do środka pomieszczenia. Na rynku dostępne są również nawiewniki z filtrem przeciwpyłkowym, które hamują przedostanie się pyłków.

Dodatki

W pokoju alergika powinniśmy zrezygnować z grubych zasłon oraz tradycyjnych żaluzji na których z łatwością zbiera się kurz. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie ekologicznych i higienicznych rolet materiałowych, które dzięki gładkiej powierzchni zapobiegają przyleganiu kurzu.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi