BLOG

Okna dopasowane do indywidualnych potrzeb

W jaki sposób wybrać okna idealne dla nas?

Zakup idealnych okien nie jest prostym zadaniem. Rozwiązań które oferują nam producenci okien są niemal nieograniczone. Może się okazać, że prestiżowe okna o najlepszych parametrach mogą nie spełniać do końca naszych oczekiwań. A gdy tak idealnie dopasować okna do naszych indywidualnych wymagań i potrzeb? To jest jak najbardziej możliwe.

Indywidualny wybór

Niektórzy klienci podejmujący decyzję o zakupie okien chcieliby w jak największym stopniu jak to możliwe samodzielnie wybrać produkt. Nie chcą korzystać z gotowych produktów ze standardowym wyposażeniem, chcą natomiast mieć większy wpływ na produkt końcowy. Wybór koloru okna, kształtu, czy rozmiaru może się okazać za mało. W ofercie firmy Domel dostępne są okna dostosowane do konkretnych potrzeb użytkownika. To jakie funkcje mają posiadać okna zależy od nas, czy mają być funkcjonale, bezpieczne, energooszczędne czy estetyczne. A może takie które będą spełniały wszystkie wymienione funkcje?

Jakie funkcje są dla nas najważniejsze?

Jeżeli zależy nam na energooszczędności musimy zwrócić uwagę zarówno na szyby jak i profil. Dostępne w ofercie firmy Domel zarówno okno Energetic jak i Infinity Passive doskonale sprawdzą się w domach energooszczędnych, a nawet pasywnych. Do okien energooszczędnych zalecany jest pakiet 3-szybowy z ciepłymi ramkami dystansowymi. Przy takim rozwiązaniu warto zastosować ciepły montaż, który dodatkowo zwiększy izolacyjność. Taki „energooszczędny pakiet” pozwoli na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie co z pewnością odczuje nasz domowy budżet.

Dla niektórych najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda. W takim przypadku powinniśmy pomyśleć o okuciach przesuwnych oraz hamulcu zabezpieczającym okna podczas przeciągów. Wygodną funkcja jest także zatrzask balkonowy, który umożliwia zatrzaśnięcie okna balkonowego z zewnątrz. Idealne rozwiązanie dla palaczy, którzy wychodzą na balkon nawet w zimę, wówczas nie będą nadmiernie wychładzać pomieszczenia. Dla osób ceniących dużą wygodę warto zastosować mechanizm automatycznego otwierania i zamykania, wówczas za pomocą pilota lub aplikacji na smartphone można sterować skrzydłami.

Osoby które posiadają dzieci, ich bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wówczas w tym przypadku doskonale sprawdzą się okna antywłamaniowe. Okna w ofercie firmy Domel w standardzie wyposażone są w zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie okna. Bezpieczeństwo okien możemy zwiększyć stosując szyby hartowane, które są 4 razy bardziej wytrzymale na uderzenie niż zwykłe. Ponadto gdy posiadamy małe dzieci, warto zastosować klamkę z kluczykiem, która po wciśnięciu przycisku uniemożliwia obrót klamki i otwarcie okna, niwelując ryzyko ewentualnego wypadnięcia.

Jeżeli doceniasz w domu naturalne oświetlenie to warto zadbać o to, żeby gościło w naszym domu jak najwięcej. Wówczas możemy zastosować całe przeszklone ściany lub przesuwne drzwi tarasowe. Duże przeszklenia zacierają granicę pomiędzy przestrzenią zewnętrzną a wewnętrzną, otwierając dom na piękno natury. Ponadto gdy zastosujemy szyby o wysokiej przepuszczalności promieni słonecznych możemy czerpać zyski z energii słonecznej.

Gdy estetyka okien oraz innowacyjne rozwiązania są dla Ciebie bardzo ważne to okno Quadro jest tworzone specjalnie dla Ciebie. Posiadają ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Okna Quadro idealnie wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne w których dominuje minimalizm i prostota. Ponadto produkowane są w technologii acrylkolor. To jeden z najtrwalszych materiałów na świecie, który posiada gładką satynową powierzchnię odporną na działanie warunków atmosferycznych.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi