BLOG

Okna dopasowane do użytkowników

Na co należy zwrócić uwagę dopasowując okna do indywidualnych potrzeb użytkowników?

Wybór idealnych okien do domu może okazać się niezbyt prostą sprawą, tym bardziej, że na rynku dostępna jest bogata oferta stolarki okiennej. Planując zakup okien należy zastanowić się jakie kryteria chcemy wziąć pod uwagę. Niemal dla każdego ważna jest energooszczędność, jednak nie mniej ważna może okazać się estetyka i funkcjonalność. Należy wziąć pod uwagę dla jakich użytkowników będą przeznaczone okna i jakie są ich potrzeby. W zależności od wieku oczekiwania są różne. Gdy w naszym domu mieszka liczna, rodzina wówczas warto stosować rozwiązania, które umożliwią praktyczne wykorzystanie przestrzeni.

Rozwiązanie dla dzieci

Jeżeli w naszym domu przebywają dzieci, to przede wszystkim musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Małe dzieci są ciekawe świata, często wyglądają przez okno lub nawet siadają na parapecie. Aby uniemożliwić im otwarcie okna, warto zastosować klamkę z kluczykiem, wówczas po wciśnięciu przycisku blokady obrót klamki nie będzie możliwy. Aby zabezpieczyć szyby przed mechanicznymi uszkodzeniami, warto zastosować szyby hartowane, które są 4 razy bardziej odporne na uderzenie niż zwykłe. Natomiast w przypadku bardzo silnego uderzenia pęka w sposób bezpieczny na kawałki o nieostrych krawędziach, minimalizując ryzyko skaleczenia. Zarówno dla dzieci starszych jak i młodszych naturalne oświetlenie ma ogromne znaczenie. Naturalne promienie słoneczne pozytywnie wpłyną na koncentrację podczas odrabiania prac domowych lub umilą dziecięce zabawy.

Rozwiązanie dla seniorów

W przypadku seniorów warto zastosować przesuwne drzwi tarasowe z płaskim progiem. Niski próg minimalizuje ryzyko potknięcia i ewentualnego upadku zarówno osób starszych jak i dzieci. Przesuwne drzwi tarasowe doskonale sprawdzą się również zwłaszcza w sezonie letnim, gdy częściej korzystamy z tarasu np. podczas grillowania. W przypadku dużych przeszkleń nie należy także zapominać o komforcie użytkowania. Wówczas warto zastosować mechanizm automatycznego sterowania skrzydłem, który za pomocą jednego przycisku umożliwi automatyczne otwarcie lub zamknięcie skrzydła. W celu większego komfortu można sterować skrzydłem nie ruszając się z fotelu za pomocą pilota.

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Bezpieczeństwo przed włamaniem należy zapewnić wszystkim domownikom. Oprócz zaczepów antywłamaniowych na całym obwodzie okna oraz szyb bezpiecznych, warto zastosować dodatkową ochronę. Kontaktrony to niewielkie magnetyczne czujniki otwarcia. System alarmowy informuje nas o każdej próbie otwarcia okna z zewnątrz, wówczas umożliwi to szybką reakcję.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi