BLOG

Okna w miejskiej architekturze

Jakie cechy powinny posiadać okna w stylu miejskim?

Styl miejski, czyli tzw. loft jest coraz częściej spotykany we współczesnym budownictwie. Stolarka okienna w tego typu aranżacji jest dosyć ekstrawagancka za to bardzo ciekawa. Czy tego typu rozwiązania mogą znaleźć także zastosowanie w domach jednorodzinnych?

Jaki rodzaj okien

W innowacyjnych, minimalistycznych wnętrzach istotną rolę odgrywa naturalne światło. Biorąc pod uwagę, że nowoczesne wnętrza mają ograniczą ilość dodatków to właściwe ilość naturalnego oświetlenia ma wpływ na atrakcyjność naszego wnętrza. Jasne, doświetlone pomieszczenia możemy uzyskać stosując wielkogabarytowe okna o wąskich profilach, wówczas powierzchnia szklenia jest większa. Dla okien w stylu miejskim charakterystyczną cechą są szprosy, które dzielą okno na kilka mniejszych części oraz dodają elegancji i stylu.

Design a stabilność konstrukcji

Okna o dużych przeszkleniach muszą posiadać solidną konstrukcję. W oknach Domel profile okienne posiadają wzmocnienia stalowe, które zapewniają sztywność i stabilność konstrukcji. Tego typu stolarka posiada bardzo wysokie wymagania co do norm wytrzymałości, ponieważ jest narażona także na zmienne warunki atmosferyczne oraz obciążenie wiatrem. Warto zastosować także szybę bezpieczną, która jest 4 razy bardziej wytrzymała na uderzenie niż zwykła, a w przypadku bardzo silnego uderzenia pęka w sposób bezpieczny na kawałki o nieostrych krawędziach minimalizując ryzyko skaleczenia. Dostępne są także szyby laminowane, które posiadają folię podtrzymującą szkło.

Duże przeszklenia – mnóstwo korzyści

Duże okna oprócz designu posiadają także inne zalety. Duża powierzchnia szklenia skutecznie doświetli pomieszczenia naturalnym światłem co pozytywnie wpłynie na rachunki za energię oraz samopoczucie domowników. Promienie słoneczne dogrzeją także mieszkanie co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami.

Taras

W apartamentach w stylu loft niewątpliwie ważnym elementem jest właśnie taras. Aby móc cieszyć się pięknym widokiem z wewnątrz musimy zapewnić funkcjonalne wyjście. Przesuwne drzwi tarasowe to doskonałe rozwiązanie, które łączy pomieszczenie ze światem zewnętrznym. W ofercie firmy Domel dostępne są rozwiązania, które pomimo dużych konstrukcji zapewnia lekkie i wygodne sterowanie skrzydłami. Można także zastosować automatyczne, które umożliwia sterowanie skrzydłem za pomocą jednego przycisku lub pilota.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi