BLOG

Jakie okna wybrać do mieszkania w bloku?

Podpowiadamy jakimi kryteriami kierować się przy wyborze okien do mieszkania w bloku.

Po pierwsze – bezawaryjna solidność

Właściciele mieszkań przede wszystkim zwracają uwagę na solidność wykonanej stolarki, która gwarantuje wiele lat bezawaryjnego użytkowania. Wymianie okien w bloku musi towarzyszyć pewność, że okna plastikowe będą służyć użytkownikom przez długi czas. Taką solidność zagwarantują doskonałej jakości komponenty, solidny producent oraz profesjonalni montażyści. Pamiętajmy także o odpowiednich warunkach gwarancji oraz doradztwie na najwyższym poziomie. Tak abyśmy kupili produkt dostosowany do naszych potrzeb. Już okna standardowe w ofercie firmy Domel to produkt niezwykle trwały.

Po drugie – energooszczędność

Odpowiednie okna do mieszkania w bloku są elementem, który ma znaczny wpływ na rachunki za ogrzewanie. W związku z tym, że prawie wszystkie mieszkania rozliczane są z faktycznego zużycia energii należy pamiętać o walorach energooszczędnych okien PVC. Okna o słabym parametrach cieplnych, często źle zamontowane mogą przyczynić się do znacznych strat ciepła w mieszkaniu. Przezornym użytkownikom trzymających rękę na pulsie domowego budżetu szczególnie polecamy okna energooszczędne oraz innowacyjne linie produktowe firmy Domel. Jednak proszę pamiętać, ze już okna standardowe PCV z oferty firmy Domel stanowią dobrą barierę przez zimnem oraz spełniają aktualne wymogi prawa budowlanego. Dzięki oknom plastikowym Domel mieszkania w bloku będą ciepłe przez lata.

Po trzecie – parametry

Przy wyborze stolarki okiennej do mieszkania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych współczynników: Uw czyli współczynnik przenikania ciepła, szczególnie jeśli zależy nam na oszczędności na ogrzewaniu. Na wyższych kondygnacjach istotny jest współczynnik odporności na obciążenie wiatrem i wodoszczelności, gdzie oddziaływanie warunków atmosferycznych jest bardziej odczuwalne. Współczynnik przenikania energii słonecznej oraz współczynnik przenikania światła jest ważny szczególnie zimą , kiedy możemy korzystać z darmowego dogrzania mieszkania oraz dodatkowego doświetlenia światłem naturalnym. Warto zwrócić uwagę na współczynnik Rw, czyli dźwiękoszczelność.  Szczególnie jeśli mieszkamy w centrum dużego miasta oaza spokoju jest bardzo potrzebna.

Mieszkając na parterze w trosce o bezpieczeństwo warto zastosować okna PVC o zwiększonym bezpieczeństwie, wyposażone w szyby hartowane i odpowiednie okucia. Mieszkańcy wyższych pięter, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, powinny pamiętać o możliwości zastosowania klamki z kluczykiem, wówczas po wciśnięciu zabezpieczenia bez kluczyka obrót klamki jest niemożliwy.

W przypadku każdego rodzaju okien plastikowych ważna jest odpowiednia wentylacja. Szczególnie w pomieszczeniach, które są narażone na większą ilość wilgotności takich jak kuchnia, czy salon w którym suszymy ubrania. Aby uniknąć roszenia szyb oraz powstania pleśni należy często wietrzyć pomieszczenia a także zastosować nawiewniki.

A co z estetyka?

Okna to nie tylko parametry techniczne, przy wyborze zwracamy również uwagę na estetykę. Często mieszkając w bloku obowiązują nas określone kryteria. Nowa stolarka okienna nie może za bardzo odbiegać od pozostałych żeby nie zaburzać konceptu całego budynku. Dlatego okna w ekstrawaganckim kolorze, nietypowym wymiarze bądź kształcie mogą być niemile widziane przez zarządców budynku, a nawet grozić karami finansowymi.

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej to niezwykle ważna decyzja. Szczególnie jeśli chcemy żeby służyła nam przez wiele lat. Jeśli brak nam doświadczenia w branży okiennej warto zwrócić się o pomoc do doradcy handlowego, którego znajdziecie Państwo pod linkiem https://domel.pl/gdzie-kupic/ .

 

 

 

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi