BLOG

Okna z efektem WOW

Jak wywołać efekt WOW przy wymianie lub montażu nowych okien?

Efekt WOW polega na wywołaniu zaskoczenia, na stworzeniu pomysłu, który zapadnie w pamięć i zbuduje pozytywny wizerunek. Czy taki efekt można wywołać wśród klientów poszukujących nowych okien lub wymieniających na nowe? Oczywiście, że można. I nie chodzi tu o estetykę wykonania okien, o ich kolor, nowoczesny wygląd, ale o to wszystko, co spowoduje, że zwykłe okna staną się niezwykłym wyposażeniem mieszkania lub domu. Mowa tu o dodatkowym wyposażeniu, które uzupełni funkcjonalności okien i sprawi, że zadowolenie i satysfakcja z posiadania okien wysokiej jakości będzie jeszcze większa.

Polepszenie wentylacji pomieszczenia

Zła wentylacja pomieszczenia może doprowadzać do osadzania się wilgoci na zimnych elementach pomieszczenia w tym na oknach. Dzieje się to za sprawą zwiększonej wilgotności — szczególnie w okresach jesienno-zimowych. Aby tego uniknąć, należy zadbać o właściwą wentylację pomieszczenia na przykład poprzez zastosowanie wentylacji mechanicznej lub w przypadku wentylacji grawitacyjnej zdecydować się na nawiewniki okienne. Nawiewniki zamontowane w ramie okna umożliwiają prawidłową wentylację poprzez wpuszczanie więcej świeżego powietrza do środka pomieszczenia. Nawiewniki można podzielić na dwie podstawowe grupy: nawiewniki ciśnieniowe, które pod wpływem wysokiego ciśnienia zwanego często  parciem wiatru ograniczają ilość wpuszczanego powietrza i nawiewniki higrosterowane, które poprzez zastosowanie materiałów wrażliwych na zmianę wilgotności ograniczają przepływ powierza gdy w pomieszczeniu jest sucho lub zwiększają przepływ gdy wilgotność w pomieszczeniu rośnie. Dzięki nawiewnikom cyrkulacja powietrza będzie bardzo efektywna i problem zawilgoconych okien zniknie. Niektóre nawiewniki mogą być również wyposażone w dodatkowy filtr antysmogowy, który poprawi jakość powietrza w miejscach, które są narażone na zanieczyszczenia.

Okno jeszcze bardziej bezpieczne

Wybierając okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi, warto rozważyć montaż niestandardowej klamki. Mowa tu o klamce z kluczykiem lub zabezpieczającym przyciskiem. Taki dodatek utrudni niepożądane wejście do środka pomieszczenia. Aby otworzyć okno, trzeba nacisnąć przycisk lub przekręcić kluczyk w klamce, a to sprawia, że bezpieczeństwo domowników będzie jeszcze wyższe. Taki dodatek znacznie ograniczy również ryzyko otwarcia okna przez dziecko co ograniczy możliwość otwarcia okna i wydostania się na zewnątrz.

Ciemniej, cieplej, ciszej

Wyposażenie okien w rolety zewnętrze zapewni pełne zacienienie pomieszczenia w bardzo słoneczne dni. Takie rozwiązanie przydaje się w mieszkaniach lub domach, w których okna skierowane są w stronę południową, a przez to nastawione na długotrwałe oświetlanie pomieszczenia. Rolety przydatne są również w mieszkaniach zlokalizowanych na niskich piętrach lub na samym parterze, gdzie dociera dużo hałasu z ulicy, placu zabaw czy z ciągu komunikacyjnego dla pieszych. Nie można zapomnieć o podwyższonej funkcji bezpieczeństwa, które sprawia, że włamanie przez okno wydaje się prawie niemożliwe.

Ochrona przed nieproszonymi gośćmi

Mowa tu o wszelkiego rodzaju owadach, które dokuczliwie uprzykrzają przebywanie w domu lub mieszkaniu. Najskuteczniejszym sposobem na ochronę domu przed takimi gośćmi będzie założenie moskitier. Moskitiera ramkowa, poza swoją wartością użytkową, wygląda także bardzo estetycznie i na ogół można dopasować jej kolor do wyglądu okien, jest wytrzymała, a odpowiednio użytkowana (czyli zdejmowana na zimę, czyszczona i właściwie przechowywana) będzie służyć długie lata. Dodatkowo można zdecydować się na specjalne rodzaje moskitiery: zwijaną, przesuwną albo montowaną w rolecie.

WOW

Dobierając odpowiednie wyposażenie sprawiamy, że nasz dom będzie funkcjonalny, bezpieczny i dopasowanych do potrzeb domowników.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi