BLOG

Okna z efektem WOW

Jak wywołać efekt WOW przy wymianie lub montażu nowych okien?

Efekt WOW polega na wywołaniu zaskoczenia, na stworzeniu pomysłu, który zapadnie w pamięć i zbuduje pozytywny wizerunek. Czy taki efekt można wywołać wśród klientów poszukujących nowych okien lub wymieniających na nowe? Oczywiście, że można. I nie chodzi tu o estetykę wykonania okien, o ich kolor, nowoczesny wygląd, ale o to wszystko, co spowoduje, że zwykłe okna staną się niezwykłym wyposażeniem mieszkania lub domu. Mowa tu o dodatkowym wyposażeniu, które uzupełni funkcjonalności okien i sprawi, że zadowolenie i satysfakcja z posiadania okien wysokiej jakości będzie jeszcze większa.

Polepszenie wentylacji pomieszczenia

Zła wentylacja pomieszczenia może doprowadzać do osadzania się wilgoci na oknach. Dzieje się to za sprawą zwiększonej wilgotności — szczególnie w okresach jesienno-zimowych. Aby tego uniknąć, należy zdecydować się na nawiewniki okienne. Zamontowane w ramie okna zwiększają wentylację i wpuszczają więcej powietrza do środka. Zasada działania nawiewników jest prosta – działają na podstawie pomiaru różnicy ciśnienia i temperatur. Im niższa temperatura na zewnątrz, tym mniej powietrza wpada do środka pomieszczenia, zapobiegając nagłemu wychłodzeniu. Dzięki nawiewnikom cyrkulacja powietrza będzie bardzo efektywna i problem zawilgoconych okien zniknie. Nawiewniki mogą być również wyposażone w dodatkowy filtr antysmogowy, który poprawi jakość powietrza w miejscach, które są narażone na zanieczyszczenia.

Okno jeszcze bardziej bezpieczne

Wybierając okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi, warto rozważyć montaż niestandardowej klamki. Mowa tu o klamce z kluczykiem lub zabezpieczającym przyciskiem. Taki dodatek utrudni niepożądane wejście do środka pomieszczenia. Aby otworzyć okno, trzeba nacisnąć przycisk lub przekręcić kluczyk w klamce, a to sprawia, że bezpieczeństwo domowników będzie jeszcze wyższe. Taki dodatek  zabezpieczy okno przez przypadkowym otwarciem przez dzieci. Maluchy nie będą w stanie uchylić czy otworzyć okna i wydostać się na zewnątrz.

Ciemniej, cieplej, ciszej

Wyposażenie okien w rolety zewnętrze zapewni pełne zacienienie pomieszczenia w bardzo słoneczne dni. Takie rozwiązanie przydaje się w mieszkaniach lub domach, w których okna skierowane są w stronę południową, a przez to nastawione na całodniowe oświetlanie pomieszczenia. Rolety przydatne są również w mieszkaniach zlokalizowanych na niskich piętrach lub na samym parterze, gdzie dociera dużo hałasu z ulicy, placu zabaw czy z ciągu komunikacyjnego dla pieszych. Nie można zapomnieć o podwyższonej funkcji bezpieczeństwa, które sprawia, że włamanie przez okno wydaje się prawie niemożliwe.

Ochrona przed nieproszonymi gośćmi

Mowa tu o wszelkiego rodzaju owadach, które dokuczliwie uprzykrzają przebywanie w domu lub mieszkaniu. Najskuteczniejszym sposobem na ochronę domu przed takimi gośćmi będzie założenie moskitier. Moskitiera ramkowa, poza swoją wartością użytkową, wygląda także bardzo estetycznie i na ogół można dopasować jej kolor do wyglądu okien, jest wytrzymała, a odpowiednio użytkowana (czyli zdejmowana na zimę, czyszczona i właściwie przechowywana) będzie służyć długie lata. Dodatkowo można zdecydować się na specjalne rodzaje moskitiery: zwijaną, przesuwną albo montowaną w rolecie.

WOW

Dobierając odpowiednie wyposażenie sprawiamy, że nasz dom będzie funkcjonalny, bezpieczny i dopasowanych do potrzeb domowników.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi