BLOG

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę aby przestrzeń wokół naszego domu przyciągała wzrok?

Nie każdy się do tego przyznaje ale wygląd ma duże znaczenie, także jeśli chodzi o dom. To jak prezentuje się z zewnątrz, jest tak samo ważne jak wystrój wnętrza. Zatem co powinniśmy zrobić, aby przestrzeń wokół naszego domu przyciągała wzrok?

Ogrodzenie

Pierwszym elementem na jaki zwracają uwagę odwiedzający nas goście to ogrodzenie. Powinno być ładne i zadbane, żeby wręcz zachęcało by wjechać na podwórze. Należy także pamiętać, by ogrodzenie współgrało z elewacją domu, żeby razem tworzyło spójną całość. To jaki rodzaj wybierzemy, zależy od naszych preferencji, ale także budżetu. Gdy nie posiadamy dużo środków finansowych równie ładnie i elegancko będzie wyglądał drewniany płot z równo przyciętymi krzewami.

Budowanie spójnego otoczenia

Gdy elewacja domu nie jest w dobrym stanie to nawet najbardziej eleganckie wnętrze nie wystarczy. Zatem należy dbać o wygląd zewnętrzny domu systematycznie. Najważniejsze to przeprowadzanie regularnie prac konserwacyjnych. Każdy budynek narażony jest na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, dlatego o elementy takie jak dach, rynny, czy elewację należy dbać w odpowiedni sposób. Jeżeli chodzi o dach i rynny należy czyścić niemal przez cały rok, sprawdzać czy nie zalega brud, który mógłby zatkać odpływ wody. Natomiast jeśli chodzi o elewację to warto raz na kilka lat odświeżyć kolor. To pracochłonny i dosyć kosztowy zabieg, ale efekt fenomenalny.

Okna i drzwi

Najważniejszymi elementami decydującymi o jakości i wyglądzie naszego domu to oczywiście okna i drzwi. Brudne, zakurzone lub z zaciekami okna przyciągają uwagę, ale skutecznie odstraszają. Dlatego systematycznie mycie oraz konserwacja to niezbędne zabiegi. Równie ważny jest odpowiedni dobór koloru, wówczas otrzymamy spójną całość oraz elegancki wygląd całego budynku. W bogatej ofercie kolorystycznej firmy Domel nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Kropka nad „i”

Kolejnym elementem o który należy zadbać jest ogród. To miejsce w którym chętnie spędzamy czas gdy jest ciepło, relaksując się z kawą i książką lub po prostu posiedzieć wśród pięknych kwiatów. To doskonałe miejsce na grilla z przyjaciółmi. Dlatego warto dbać o niego regularnie, choć czasami trzeba poświęcić trochę czasu. Możemy postawić na proste rozwiązania. Gdy brakuje nam czasu na doglądanie kwiatków, to równo przystrzyżona trawa, kwiaty na parapetach oraz porządek na podwórku w zupełności wystarczy, aby nasz ogród był miły i przyjemny dla oka.

Wszystkie wymienione elementy mają istotne znaczenie jednak najważniejsze, żeby zachować ład i porządek.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi