BLOG

Powody do wymiany okien

Jakie powody mogą skłonić nas do podjęcia decyzji o zakupie nowych okien?

Planując wymianę okien często przekładamy termin czekając na promocje lub nowości techniczne oferowane przez producentów. Przychodzi jednak taki czas, że powstaje konieczność wymiany. Zatem jakie powody mogą skłonić nas do podjęcia decyzji o zakupie nowych okien?

Odnowienie mieszkania

Każdy z nas chciałby, aby nowo wyremontowane mieszkanie cieszyło oko świeżością przez długi czas. Niestety promieniowanie UV może spowodować blaknięcie ścian, podług, a w niektórych przypadkach nawet mebli. Aby temu zaradzić, warto rozważyć wymianę okien na takie, o obniżonej przepuszczalności promieni słonecznych.

Bezpieczeństwo

Gdy w okolicy zdarzają się włamania, wówczas zaczynamy się zastanawiać, czy nasz dom jest wystarczająco bezpieczny. Okna bez zabezpieczeń antywłamaniowych nie będą stanowiły przeszkody dla włamywacza, wręcz przeciwnie, będą zachętą do ograbienia nas z drogocennych przedmiotów. W takim przypadku warto pomyśleć o oknach wyposażonych w zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie, w które okna Domel są wyposażone w standardzie.

Potłuczona szyba

Zdarza się tak, że podczas dziecięcych zabaw piłka lub kamień może trafić w szybę. Jeżeli okno nie jest nowe, szyba może ulec zbiciu. Wówczas to odpowiedni moment na wymianę okien. Warto wtedy zastosować szybę hartowaną, która jest 4 razy bardziej wytrzymała na uderzenie niż zwykła. Dzięki temu ograniczmy skutki dziecięcych zabaw.

Warunki atmosferyczne

Zmienne warunki atmosferyczne mogą dać się we znaki. Mroźną zimę oraz gorące lato możemy odczuć także w mieszkaniu. Aby to ograniczyć warto zastosować okna o niskim współczynniku przenikalności, wówczas zmniejszą utratę ciepła w zimę oraz nie dopuszczą do nadmiernego nagrzania wnętrza w lato.

Narastający hałas

Poziom hałasu stale rośnie. Z racji tego, że przybywa coraz więcej pojazdów oraz powstają nowe połączenia komunikacyjne, warto pomyśleć o oknach tłumiących hałas. Wówczas w spokoju będziemy mogli wypoczywać po dniu pracy.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi