BLOG

Przedświąteczna gorączka, czyli jak zdążyć ze wszystkim i nie zwariować?

O jakich rzeczach nie można zapomnieć, żeby nasze święta były idealne?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi mnóstwo obowiązków, które ciężko ze sobą pogodzić. Niemal każdy z nas chciałby, żeby święta były magiczne, a przede wszystkim udane. Zatem o jakich rzeczach należy pamiętać, żeby nasze święta były idealne?

Wielkie porządki

Warto przed świętami zrobić generalne sprzątanie i zajrzeć do tych miejsc do których na co dzień nie zaglądamy m.in. wytrzepać dywany, odkurzyć pod łóżkiem oraz za meblami. Należy pomyśleć także o dokładnym umyciu okien. Nie musimy truć się żrącymi detergentami. Zdecydowanie wystarczą domowe sposoby, np. roztwór z wody i octu, czy roztwór z wody i cytryny.

Świąteczne ozdoby

W naszych domach nie może zabraknąć także ozdób, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Warto wykonać je samemu. W sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji. Nie jest to trudne zadanie, które pozwoli na rozwój zdolności manualnych, a także zbliży do siebie domowników. Nie można zapomnieć oczywiście o aranżacji parapetu i okna, które umożliwią dostrzeżenie magii świąt także z zewnątrz.

Wypieki

Istnieje dużo przepisów na pierniki, które muszą leżakować przez długi czas. Jeżeli jednak późno się do tego zabraliśmy, możemy zrobić ciasteczka piernikowe i ozdobić je według własnego uznania, bądź poprosić nasze pociechy o pomoc. Pierniczki to symbol świąt, a wykonane własnoręcznie z pewnością sprawią przyjemność.

Prezenty

Tradycją jest, że na święta dajemy prezenty najbliższym. Nie muszą to być drogie podarunki, liczy się gest. Czasami prezent wykonany własnoręcznie jest wart o wiele więcej, niż kupiony za niemałą kwotę. Nawet niewielki drobiazg może wywołać uśmiech na twarzy, a przecież o to chodzi 🙂

Nastrojowe zapachy

Zapachy, które się kojarzą ze świętami Bożego Narodzenia to bez wątpienia cynamon, leśne, goździki, imbir, pomarańcza. Możemy kupić zapachy w sprayu lub kadzidełka. Nie należy także zapominać o świecach zapachowych, które dodatkowo wprowadzą świąteczną atmosferę.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi