BLOG

Przedświąteczne porządki – od czego zacząć?

Jak odpowiednio przygotować się do świąt Wielkanocnych?

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Zanim wprowadzimy świąteczny nastrój dekorując mieszkanie musimy odpowiednio je przygotować. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie domowych obowiązków i odhaczenie zrealizowanych zadań. Wówczas nie zapomnimy nawet o drobiazgach. Część prac możemy wykonać znacznie wcześniej np. umycie okien czy pranie firan, bez obawy, że mogą nam się zabrudzić ponownie do świąt. To właśnie od trudniejszych zadań powinniśmy zaczynać nasze prace. Grunt to dobra motywacja.

Wiosenne porządki

U niektórych może się zdarzyć, że będzie to pierwsze mycie okien po zimie, tym bardziej musimy się zmobilizować do tego przykrego obowiązku. Wpadające przez przejrzystą szybę wiosenne promienie słoneczne wynagrodzą nam wszelki trud. Powinniśmy wybrać porę dnia, gdy słońce nie będzie świecić na okno lub nieco pochmurny dzień, ponieważ promienie słoneczne przyspieszają wysychanie wody i płynów, następstwem czego mogą pozostać nieestetyczne smugi. Do mycia okien możemy użyć roztworu wody i płynu do mycia naczyń, który skutecznie usuwa brud i tłuszcz. Warto zastosować także domowe sposoby np. roztwór z wody i octu lub wody i cytryny, które równie dobrze usuną zabrudzenia.

Kolejność mycia poszczególnych elementów ma znaczenie. Powinniśmy zacząć  od ram a następnie uszczelki i szyby. W przypadku odwrotnej kolejności podczas mycia ram już umyta wcześniej szyba mogłaby się ponownie zabrudzić. Gdy okna już lśnią czas przystąpić do wieszania firanek i zasłonek. Firanki powinny być jasne i delikatne, żeby przepuszczały jak najwięcej światła, co z pewnością wpłynie na nasze samopoczucie.

Dekoracje

Święta Wielkanocne to świetna okazja, aby wprowadzić do naszych wnętrz wiosnę. Jeżeli chodzi o wielkanocną aranżację z pewnością nie może zabraknąć koloru żółtego i zielonego. Parapet możemy udekorować żółtymi kwiatkami oraz baziami. Mile widziane będą akcenty świąteczne takie jak pisanki, zajączki czy baranki. Na rynku dostępne są witraże z foli lub silikonu które z łatwością można przykleić na szyby.

W kuchni możemy połączyć aranżację z funkcjonalnością umieszczając na parapecie zielone rośliny w doniczkach np. szczypior, natka pietruszki czy bazylia, które z pewnością przydadzą się podczas przygotowywania potraw.

Dekorując wnętrza nie możemy zapomnieć o ozdobach na wielkanocnym stole. Ozdobą mogą być również potrawy np. babeczki, czy pięknie przystrojone jajeczka.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi