BLOG

Rolety zewnętrzne

Jakie korzyści posiadają rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to nowoczesne elementy wykończenia domu. Stanowią skuteczną barierę przed nadmiernym słońcem, natomiast zimą będą skuteczną osłoną termoizolacyjną. Rolety zewnętrze doskonale sprawdzą się także, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy, lub nieopodal stacji kolejowej, ponieważ chronią także przed hałasem. Każdy z nas chce się czuć we własnym domu swobodnie. Jednak czasami mogą nas krępować wścibscy sąsiedzi. Tutaj także z pomocą przychodzą rolety zewnętrzne, które skutecznie wprowadzą do naszego domu komfort i ochronę przed podglądaczami. W zależności od przeznaczenia są różne typy rolet.

Rolety elewacyjne

Jak sama nazwa wskazuje rolety elewacyjne montowane są na elewacji, czyli bezpośrednio w murze nad wnęką okienną. W tym przypadku nie musimy się spieszyć z wyborem, ponieważ możemy przeprowadzać montaż gdy budynek jest całkowicie wykończony. Rolety elewacyjne są na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że pasują do wszystkich budynków bez względu na przeznaczenie, technikę wznoszenia, czy sposób wykończenia.

Rolety elewacyjne wyposażone są w skrzynkę aluminiową, która może być widoczna lub całkowicie ukryta pod warstwą tynku. Istnieje możliwość obudowania skrzynki. Dostępne są obudowy w dwóch wariantach: ścięta pod kątem 45 stopni lub okrągła.

Rolety naokienne/nadstawne

Rolety naokienne montowane są miedzy nadprożem a rama okienną, w otworze okiennym. Ten rodzaj rolet w odróżnieniu od rolet elewacyjnych montuje się razem z oknem we wnęce okiennej. Zastosowanie takiego rozwiązania nadaje elegancji i stylu. Jednak zastosowanie takich rolet jest możliwe tylko, gdy montujemy okna do nowo powstałego budynku lub wymieniamy okna na nowe.

Rolety naokienne wyposażone są w skrzynkę PCV, która może być nieobudowana lub częściowo zabudowana z dostępem z przodu skrzynki tzw. rewizja od czoła lub z dostępem od dołu skrzynki tzw. rewizja dolna.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi