BLOG

Stylowy element nowoczesnego budownictwa, czyli okna narożne

Jakie korzyści mogą zapewnić okna narożne w naszym domu?

Współczesne trendy architektoniczne to nie lada wyzwaniem także dla producentów okien. Obecnie na topie są duże przeszklenia z zachowaniem lekkości konstrukcji. W wyniku takich potrzeb zostały stworzone okna narożne. Zatem jakie korzyści może zapewnić takie rozwiązanie w naszym domu?

Zalety okien narożnych

Najważniejszą zaletą z posiadania okien narożnych jest zdecydowanie więcej światła. Wówczas naturalne promienie słoneczne wpadają do wnętrza z dwóch stron, dzięki czemu nie tylko pozyskamy więcej naturalnego oświetlenia, ale będziemy mogli cieszyć się nim dłużej. Takie rozwiązanie niewątpliwie pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, a także pozwoli zaoszczędzić energię.

Okna narożne wpływają także na estetykę całego budynku. Obecne trendy architektoniczne w których króluje minimalizm i prosta forma sprawiły, że preferencje co do wyrobu okien uległy zmianie. W nowoczesnych budynkach, w których ilość elementów ozdobnych została ograniczona, przeszklenia stały się najważniejsza dekoracją. Dlatego okna o ciekawym designie, takie jak narożne, podkreślą piękno budynku. Ponadto optycznie powiększą wnętrze oraz nadadzą mu lekkości i elegancji. Duże przeszklenia zacierają granice między wnętrzem a podwórzem, sprawiając, że pomieszczenie staje się bardziej przestronne. Dzięki dużej powierzchni przeszklonej, dom w zależności od pory dnia i roku, zyskuje zmienne oblicze.

Rodzaje konstrukcji

Okna narożne posiadają dwa sposoby łączenia. Pierwszy z nich to łączenie za pomocą słupka, który  integruje dwie kwatery, bądź bez słupka, gdzie tafle szkła są ze sobą bezpośrednio łączone. Tak samo jak w przypadku okien standardowych, można zastosować tu konstrukcje z ruchomym skrzydłem jak i tak zwane fixy, czyli okna. Druga opcja jest znacznie tańsza, ale najlepiej takie rozwiązanie stosować na parterze, ponieważ trzeba pamiętać, żeby zapewnić dostęp do mycia z zewnątrz.

Zastosowanie okien narożnych

Okna narożne doskonale sprawdzą zarówno w kuchni, sypialni, jak i w salonie. Biorąc pod uwagę, że ich design jest minimalistyczny, doskonale będą się prezentować w nowoczesnych, eleganckich domach. Ponadto zastosowanie takiego rozwiązania daje ogromne możliwości aranżacyjne. Standardowe okna umieszczamy zazwyczaj w centralnej części ściany, natomiast decydując się na okna narożne, nie jesteśmy ograniczeni centralnym umiejscowieniem.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi