BLOG

Technologia STV

Jakie korzyści możemy czerpać z technologii STV?

Współczesne trendy architektoniczne to niebanalne rozwiązania, w których królują minimalizm i duże przeszklenia. Wielkoformatowe konstrukcje nie tylko sprawią, że nasz dom będzie miał nietuzinkowy charakter, ale także zapewni mnóstwo naturalnego światła, które z pewnością poprawi samopoczucie, a także podkreśli charakter naszego wnętrza. Aby nasze marzenia, co do ogromnych przeszkleń mogły się spełnić, konstrukcja musi być solidna, funkcjonalna i w pełni bezpieczna. Dlatego materiały w połączeniu z innowacyjną technologią muszą tworzyć produkty o najwyższej jakości. Przy dużych konstrukcjach pomocna będzie technologia STV.

Standard

W tradycyjnej technologii produkcji okien szyba umieszczana jest na specjalnych podkładkach, następnie dociśnięta listwą przyszybową. Wówczas pakiet szybowy nie jest trwale połączony z profilem. W oknach o standardowych wymiarach takie rozwiązanie jest zupełnie bezpieczne, natomiast jeśli chodzi o duże konstrukcje warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Technologia STV, czyli szklenie statyczne na sucho, polega na przyklejeniu pakietu szybowego do profilu skrzydła za pomocą dwustronnej taśmy, nie rezygnując z tradycyjnych podkładek. Dzięki trwałemu sklejeniu szyby z profilem, statyka przenosi się na skrzydło i cały system zyskuje na stabilności. Umożliwia to tworzenie okien całkowicie pozbawionych stali w skrzydle. Zastosowanie technologii STV przy jednoczesnej stali w skrzydle skutecznie zwiększy stabilność konstrukcji.

Korzyści z zastosowania technologii STV

Zastosowanie technologii STV nie tylko zapewnia stabilizację konstrukcji na całym obwodzie, ale także doskonale zabezpiecza narożniki. Takie usztywnienie sprawia, że ciężar szyby jest rozłożony równomiernie na całe skrzydło, dzięki czemu ryzyko opadania skrzydła jest minimalizowane. Wówczas regulacja okien nie musi być tak częsta.

Ponadto technologia STV zwiększa trwałość i funkcjonalność, nawet duże okna i drzwi pracują lekko i płynnie, tym samym zapewniając komfort użytkowania. Konstrukcje o nietypowych kształtach np. łuki, zyskują dodatkowe usztywnienie, dzięki czemu są zabezpieczone przed odkształceniami. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii wpływa także pozytywnie na dźwiękoszczelność okien, poprawiając komfort akustyczny. Ponadto zwiększa bezpieczeństwo, dzięki przyklejonej szybie na całym obwodzie do profilu skrzydła, wypchnięcie szyby jest niemal niemożliwe.

Design

Wielkogabarytowe konstrukcje oraz nietypowe kształty dla producentów okien już nie stanowią żadnego problemu, dzięki temu architekci mają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Istotna poprawa statyki oraz usztywnienia sprawia, że duże przeszklenia oraz nietypowe kształty są w zasięgu ręki. Dom otwarty na piękno natury w połączeniu z bezpieczeństwem to strzał w dziesiątkę.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi