BLOG

Trendy wnętrzarskie 2020

Jaki styl wnętrz będzie na topie w 2020 roku?

Wszystko na to wskazuje, że w tym sezonie modny będzie styl afrykański, a także wnętrza w stylu antycznym i ekologicznym, czyli style powiązane z przyrodą. Takie wnętrza sprzyjają relaksowi i pozwalają zatrzymać się choć na chwilę, gdy wokół świat pędzi w postępie technologicznym. Po latach w których dominowały style skandynawski, industrialny i minimalistyczny, nadszedł czas na zmiany.

Kolory natury

W 2020 roku będą dominowały kolory ziemi, czyli odcienie brązu i beżu. W nieco odważniejszych zestawieniach można będzie spotkać także odcienie pomarańczowego, czy nawet czerwonego. Szarość nadal będzie na topie ale jej ciepłe odcienie, mogą być także z domieszką brązu. Jednak kolor najbardziej nawiązujący do przyrody to zieleń, którego z pewnością nie może zabraknąć we wnętrzach.

Naturalne wzory

Wzory panujące we wnętrzach w 2020 powinny nawiązywać do natury. Powinny być ciekawe i kreatywne, nawiązujące do roślin i zwierząt. Doskonałym pomysłem będą tapety na ścianie z imitacją liści, paproci, czy nawet dzikich zwierząt. Jednak nie powinno być na nich zbyt dużo kolorów, żeby uniknąć pstrokacizny. W nowoczesnych aranżacjach nie powinno zabraknąć także ciemnych kontrastujących kolorów. Mile widziane będą także plakaty ze zwierzętami lub elementami nawiązującymi do nich np. tapeta z imitacją cętek geparda, czy pasków zebry. Doskonałym rozwiązaniem będą też wypukłe wzory np. na ozdobnych koszach, talerzach, czy misach.

Materiały

W roku 2020 modne będą elementy z naturalnego drewna, metali, kamienia, a także szkła. W naturalnych wnętrzach nie powinno zabraknąć także marmuru, który stosowany jest zarówno na ścianach, podłogach, a także blatach kuchennych. Doskonałym rozwiązaniem będą poszewki na poduszki, dywany, czy koce wykonane z wełny naturalnej. Z tego materiału popularne są także tapicerki do mebli wypoczynkowych. Mając na względzie ochronę środowiska coraz popularniejsze stają się materiały biodegradowalne i odnawialne takie jak bambus, rattan, wiklina, trawa morska, czy trzcina.

Roślinność

We wnętrzach nawiązujących do przyrody nie może zabraknąć żywej roślinności. Rośliny nie tylko pięknie wyglądają, ale także produkują mnóstwo tlenu. Przebywanie pośród zieleni pomoże także na uspokojenie nerwów. Już na etapie aranżacji powinniśmy wygospodarować odpowiednie miejsce dla roślin. Obecnie bardzo modne są duże rośliny takie jak palmy, dracena odwrócona, fikus benjamina, wężownica, czy bluszcz pospolity. Nie są to bardzo wymagające rośliny, jednak należy dostarczyć im odpowiednią ilość światła słonecznego.

Naturalne oświetlenie

W każdym wnętrzu naturalne oświetlenie ma duże znaczenie. Wiadomo że im więcej promieni słonecznych przedostanie się do środka, tym lepiej. Dlatego wybierając okna powinniśmy skupić się na tym, żeby były duże. Dzięki temu nie tylko efektywnie doświetlą wnętrza naturalnym światłem, ale także pozwolą na podziwianie przyrody na zewnątrz.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi